Dobry księgowy pilnie poszukiwany

Czy wyobrażacie sobie prowadzenie firmy bez księgowego? Czy czulibyście się bezpiecznie w gąszczu stale zmieniających się przepisów? Czy bylibyście pewni, że wszystko robicie zgodnie z prawem, odpowiednio liczycie podatki, znacie wszystkie terminy ważnych przelewów? 9 czerwca obchodzimy Dzień Księgowego. Z tej okazji warto podkreślić ważną rolę i znaczenie tej profesji w dzisiejszym świecie.

Albert Einstein powiedział kiedyś, żerzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy”, a także: „do podatków nie wystarczy umysł matematyka, tutaj potrzebny jest filozof”. I takimi filozofami od podatków są właśnie księgowi, pełniąc kluczową funkcję w zarządzaniu finansami i rachunkowością, zapewniając nie tylko precyzyjne rozliczenia, ale również dostarczając cennych informacji i wsparcia dla firm i organizacji.

Kto może sprawdzić się w tym zawodzie?

W pracy księgowego sprawdzą się osoby skrupulatne, odpowiedzialne i uporządkowane, a także takie, którym nie przeszkadza wykonywanie powtarzalnych czynności. Jeśli kochasz tabelki, fascynują cię słupki
i procenty, a do tego dostajesz wypieków na twarzy, gdy ktoś zleci ci tysiąc zadań do rozwiązania – to jest idealna praca dla Ciebie!  Ważna jest też dokładność i umiejętność prawidłowego wprowadzania danych, gdyż w tej pracy każda pomyłka może skutkować sankcjami. Księgowy musi mieć więc często nerwy ze stali i być odporny na stres – mówi Eryk Skłodowski z Kancelarii Skłodowscy. Do tego przyda się szczypta dobrego humoru i dystansu, który ułatwia zapoznawanie się z kolejnymi ciekawostkami, jakie czyhają na podatników. Księgowy rozbraja miny i łagodzi napięcia, a jeśli do tego potrafi właściwie odczytać potrzeby klientów i rozwija swoją wiedzę dotyczącą zarządzania firmami w Polsce – to jest właśnie to – księgowy na wagę złota, taki, którego każdy chciałby mieć!

Pewna praca na niepewne czasy

Dzisiejsze wymagające i dynamiczne środowisko biznesowe stawia przed przedsiębiorstwami wiele wyzwań związanych ze złożonością przepisów podatkowych, regulacji finansowych oraz potrzebą dokładnego monitorowania i analizy danych. W tym kontekście, rola księgowego staje się niezastąpiona. Można śmiało powiedzieć, że dobry księgowy to pewna praca na niepewne czasy – stwierdza ekspert z Kancelarii Skłodowscy. Dzisiaj dość łatwo znaleźć tego typu posadę, a do tego można sobie dorobić, przyjmując drobne zlecenia od osób otwierających jednoosobową działalność gospodarczą, które przeważnie poszukują wsparcia w zakresie prowadzenia księgowości i doradztwa podatkowego.

Warto wiedzieć, że zawód księgowego należy do tzw. zawodów zaufania publicznego. Księgowi są po prostu potrzebni! Jeśli więc lubimy liczyć i lubimy się rozwijać, może warto rozważyć przekwalifikowanie?
Czy byłaby to intersująca perspektywa?
Nie dajmy się zwieźć stereotypom, że praca księgowego jest nudna – to absolutnie nieprawda – uważa Eryk Skłodowski. Księgowi to przeważnie ludzie pełni pasji, kreatywni, głodni wiedzy. W naszych szeregach mamy np. wielu pasjonatów motocykli. Czemu? Bo księgowi mają pracę pełną wyzwań, ciągle się rozwijają i tak naprawdę pełnią rolę silnika w zarządzaniu przedsiębiorstw, które wspierają. A najpiękniejsza muzyka, to ryk silnika – jak mawiają motocykliści.

Kancelaria Podatkowa Skłodowscy działa od 1993 roku, kiedy to powstała firma Buchalter Skłodowscy jako kilkuosobowa rodzinna spółka cywilna. Obecnie Kancelaria Podatkowa Skłodowscy to marka zrzeszająca spółki, których wspólnym celem jest świadczenie kompleksowej oferty usług dla przedsiębiorców, zgodnie z hasłem: już nigdy nie będziesz sam w biznesie.