Ile kosztuje gotówka - porównywarka kredytów gotówkowych w Money24.pl

Nie zachęcamy do zaciągania zobowiązań, ale jeżeli nie ma innego wyjścia - zaciągajmy je z głową - mówią założyciele internetowego serwisu finansowego Money24.pl. W serwisie właśnie pojawiła się porównywarka kredytów gotówkowych.

Narzędzie dostępne pod adresem http://www.money24.pl/finanse/kredyty_gotowkowe  umożliwia porównanie wysokości rat w zależności od wysokości kredytu oraz okresu, przez jaki zamierzamy spłacać zaciągnięte zobowiązania. Podaje również wysokość kwoty, którą ostatecznie oddajemy bankowi, nominalną wartość oprocentowania oraz oprocentowanie rzeczywiste, informuje również o wysokości prowizji oraz dokumentach, których będziemy potrzebować, aby kredyt otrzymać. Pozwala także na zapoznanie się ze szczegółowymi warunkami kredytu. Tam, gdzie to jest możliwe, porównywarka Money24.pl umożliwia również złożenie od razu wniosku o kredyt.

Osobno przygotowany został kalkulator finansowy do samodzielnego obliczenia rzeczywistej stopy procentowej. „Dzięki temu w prosty sposób, wpisując warunki przedstawiane przez bank, dowiemy się, jakie naprawdę oprocentowanie nas czeka oraz jaką kwotę mamy do spłacenia" - mówi Maciej Prostak - twórca i prezes zarządu Money24.pl. Podkreśla, że to właśnie oprocentowanie rzeczywiste wyznacza końcową ratę naszego kredytu, a nie tak chętnie prezentowane przez banki stopy nominalne, widoczne na ulotkach czy w reklamach telewizyjnych. Dzięki kalkulatorowi Money24.pl każdy może sprawdzić, jaka ostateczna kwota pozostanie mu do spłaty oraz jakiej rzeczywistej raty oczekiwać.

Serwis Money24.pl skierowany jest przede wszystkim do osób, które chcą samodzielnie podejmować decyzje finansowe. Można tu porównać, wybrać i kupić dostępne na rynku produkty finansowe (moduł Money24.pl Finanse), jak również zadbać o domowy budżet,  kontrolując swoje wydatki za pomocą prostego w użyciu narzędzia Moneyzoom. W serwisie znajduje się również blog finansowy, w którym użytkownicy otrzymują porady dotyczące oszczędzania, budżetu domowego czy finansów osobistych, ale który również zawiera najnowsze informacje ze świata finansów i bankowości - wszystko to napisane językiem przystępnym dla osób niezwiązanych na co dzień ze światem finansów. stworzona została kategoria.

Wydawcą serwisu Money24.pl jest Direct Capital Group sp. z o.o. (DCG). DCG jest również właścicielem aplikacji do zarządzania finansami osobistymi Moneyzoom. Tworzy narzędzia internetowe umożliwiające użytkownikom prosty, bezpieczny wybór oraz zakup produktów finansowych i ubezpieczeń w sieci, bez angażowania osób trzecich. Aplikacja do zarządzania finansami MoneyZoom na iPhone"a jest pierwszą polską aplikacją do zarządzania finansami osobistymi dostępną w App Store.

Na początku kwietnia Platforma Mediowa Point Group (GPW: POINTGROUP, PGM) podpisała porozumienie, w ramach którego uzyskała prawo pierwszeństwa do nabycia 20% udziałów w DCG. Jednocześnie spółki podpisały umowę o współpracy, w ramach której PMPG implementuje rozwiązania i narzędzia Money24.pl na swoich witrynach internetowych.