Linia Żarłaki - smakołyki dla Twojego dziecka

Nie chcę! Nie jestem głodny! To jest niedobre! – chyba każda mama w swojej domowej karierze nie raz usłyszała takie sformułowania z ust swojej pociechy. Co zatem podać dziecku, by zjadło posiłek bez marudzenia? Jest na to kilka sposobów.

Żarłaki sposobem na niejadka

Jeśli Twoje dziecko zaciska usta na widok porannej kaszki lub krzywi się na widok nudnej kanapki z wędliną, warto zaserwować mu alternatywę w postaci fantazyjnych smakołyków. Puść zatem wodzę fantazji i podaj swojemu maluchowi kolorowe, kanapkowe ludki lub smakowitego zwierzaczka z parówkami w roli głównej. Pamiętaj – zawsze wybieraj te, które w swoim składzie zawierają 100 procent mięsa i naturalne przyprawy jak np. parówki z kurczaka ŻARŁAKI marki Konspol. Te mięsne paluszki zostały stworzone z myślą o najmłodszych konsumentach, nie zawierają konserwantów, glutenu, laktozy i glutaminianu sodowego, co czynie je wyjątkowe.

Poniżej prezentujemy przepisy na potrawy, które z apetytem zje nawet zagorzały niejadek. Będzie pysznie, kolorowo, a przede wszystkim zdrowo i jakościowo!

Kolorowe ludki

Składniki:

 

Przygotowanie:

Bułkę przekrajamy na równe połówki, smarujemy masłem i układamy na niej liście sałaty. Parówki gotujemy, a następnie jedną z nich przekrajamy wzdłuż i kładziemy na bułki tak, by trochę  wystawały tworząc język naszego ludka. Pomidora, ogórka i kilka rzodkiewek kroimy w plasterki, doprawiamy do smaku i układamy na bułce, którą zamykamy pozostałą połówką pieczywa. Z pozostałych liści sałaty wycinamy fantazyjne kółka, którymi dekorujemy wierzch bułki. Drugą parówkę kroimy w okrągłe kawałki, wycinamy środek i kładziemy do niego niewielką część oliwki, robiąc oczy ludka i umieszczając je na bułce. Kanapkowe stworki podajemy na talerzu pełnym sałaty, imitującym wiosenną łąkę.

Pyszny jeżyk

Składniki:

 

Przygotowanie:

Ziemniaki obieramy, kroimy w proste paski i płuczemy pod strumieniem zimnej wody. W dużym garnku rozgrzewamy olej, kiedy osiągnie wysoką temperaturę wrzucamy do niego pokrojone frytki i smażymy przez około 10 minut, żeby stały się złociste i chrupiące. Po usmażeniu, wyjmujemy, odsączamy i układamy je na talerzu tworząc z nich igły jeża. Ketchupem rysujemy kształ jeża na talerzu, a czarną oliwką, przekrojoną na pół zaznaczamy jego nos i oko. Parówki gotujemy, przekrajamy na połówki, a póżniej nacinamy na cztery części tworząc palemki. Układamy je obok zwierzaka, a koprem dekorujemy dolną część naczynia, tworząc trawę.

Smacznego!