Nauka i fun zawsze w parze, czyli Drzwi Otwarte Technikum TEB Edukacja

W pierwszy dzień wiosny tegoroczni absolwenci szkół gimnazjalnych mieli okazję zobaczyć od środka Technikum TEB Edukacja. Podczas Drzwi Otwartych zapoznali się z ofertą edukacyjną, mogli skorzystać z zabiegów kosmetycznych, wziąć udział w sesji zdjęciowej, czy zagrać w e-sport. Finaliści konkursu z j. angielskiego otrzymali nagrody, a gimnazjaliści biorący udział w wydarzeniu - zaproszenia do udziału w rekrutacji na bezpłatne kierunki Technikum. 

Technikum to jedyna szkoła średnia, która daje zawód  i maturę w jednym czasie. Technikum TEB Edukacja w Raciborzu mimo że jest szkołą prywatną posiada uprawnienia szkoły publicznej i wiele ciekawych kierunków kształcenia. Przekonali się o tym gimnazjaliści, którzy 21 marca odwiedzili placówkę. Gimnazjaliści mogli skorzystać z zabiegów na dłonie oraz konsultacji kosmetyczek. Poznali też przedsmak rozgrywek CS:GO. Ponadto odbywały się ciekawe eksperymenty chemiczne, podczas których młodzież dowiedziała się m.in. jak zrobić błyszczyk do ust. Dodatkowo każda z klas mogła wziąć udział w niepowtarzalnej sesji zdjęciowej, która z pewnością stanowić będzie idealną pamiątkę na zakończenie szkoły. Punktem kulminacyjnym Drzwi Otwartych Technikum TEB Edukacja było wręczenie nagród finalistom konkursu z j. angielskiego organizowanego we wszystkich gimnazjach powiatu raciborskiego i Kietrzu.
 
Laureatami zostali:
1 miejsce zajęła Martyna Stencel (Kornowac)
2 miejsce zajęła Julia Gawron (Pietrowice Wielkie)
3 miejsce Patrycja Paszenda (Nędza)

Nowoczesny model kształcenia na ciekawych kierunkach
W tym roku absolwenci gimnazjum będą mogli aplikować do jeszcze jednej raciborskiej szkoły średniej, bowiem TEB Edukacja rozpoczyna rekrutację do Technikum. Zainteresowana młodzież aplikować może m.in. na następujące kierunki: Technik Weterynarii; Technik Informatyki z patronatem Microsoft; Technik Informatyk ze specjalizacją e-sport, którego patronem również jest Microsoft oraz Fototechnik - klasa patronacka Canon. Nauka na wszystkich kierunkach odbywać się będzie bezpłatnie. Po ukończeniu edukacji absolwenci otrzymują świadectwo, kwalifikacje zawodowe oraz certyfikaty takie jak np. Microsoft, Schwarzkopf czy Canon - w zależności od kierunku, jaki wybiorą. Dokumenty te uznawane są za granicą, więc po zakończeniu technikum świat leży u stóp świeżo upieczonych absolwentów.

Co ważne, w Technikum TEB Edukacja ponad 50 proc. to zajęcia praktyczne. - Po ukończeniu szkoły nasi absolwenci posiadają umiejętności, które pozwolą im znaleźć pracę od zaraz. Np. po ukończeniu fotografii mają gotowe portfolio, po weterynarii przygotowani są do pracy w gabinecie, po reklamie posiadają umiejętności graficzne i wiedzą jak od A do Z przygotować kampanię - podkreśla Alicja Gurazda-Rongiers, dyrektor raciborskiego oddziału TEB Edukacja.

- Mamy doskonale wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, pracujemy w bardzo dobrze wyposażonych pracowniach, na nowoczesnych sprzętach, programach i kosmetykach. Zawsze staramy się być na bieżąco z obecnymi trendami i nowinkami technicznymi. Jednym słowem kształcimy pracowników szytych na miarę, zgodnie z oczekiwaniami dzisiejszego rynku pracy - zapewnia dyrektor oddziału. 

Dyrekcja szkoły wie, że nie samą nauką żyje młodzież. Dlatego daje możliwości rozwoju w kierunkach, które sprawiają uczniom przyjemność i zapewniają rozwój swoim zainteresowań, bo wg motta szkoły fun i nauka muszą iść w parze. 

***
Autor tekstu: Justyna Korzeniak / Adventure Media


***
Technikum TEB Edukacja- to ogólnopolska szkoła prywatna z uprawnieniami szkoły publicznej.  Oddziały TEB Edukacja znajdują się w 44 miastach, Technika działają w 33 i wciąż otwierane są nowe! Szkoła funkcjonuje od 23 lat na rynku. Oddział w Raciborzu rekrutuje na poszczególne kierunki: Technik Weterynarii; Technik Informatyki z patronatem Microsoft; Technik Informatyk ze specjalizacją e-sport, którego patronem również jest Microsoft oraz Fototechnik - klasa patronacka Canon. Szczegóły dotyczące szkoły znaleźć można pod adresem: www.technikum.pl, oraz na oficjalnym fanpage placówki: https://www.facebook.com/technikumTEBRaciborz/