Prapremiera książki Magdaleny Pawlak “Rozmowy o szczęściu”

 

 Czym jest szczęście? Czy ktoś z nas stawia sobie to pytanie na co dzień? Prawdopodobnie niewielu z nas. Są jednak osoby, które zachęcają do zadawania tego typu pytań. Jedną z nich jest autorka Magdalena Pawlak i jej najnowsza książka “Rozmowy o szczęściu”.

18 października o godz. 18.00 w Między Nami Cafe przy ulicy Brackiej 20 w Warszawie odbędzie się prapremiera debiutanckiej książki Magdaleny Pawlak pt. “Rozmowy o szczęściu”. Książka to zapis 9 wywiadów z wyjątkowymi bohaterami: Piotrem Cieszewskim/mówcą i himalaistą, Magdaleną Czają/Lovefiting, Elżbietą Dąbrowską/Akademia Radosnego Życia, Katarzyną Warelis/MY4D, Anną Urbańską/STRUCTOGRAM, Anną Brzozowską/Pracownia Duszy i Ciała, Fryderykiem Karzełkiem/Heksagon Group, Moniką Dębicką/Tlex Institute oraz ks. prof. Andrzejem Szostkiem.

W programie planowana jest prezentacja książki wraz z opowieścią o historii powstania, którą autorka przybliży zaproszonym gościom. Następnie odbędzie się dyskusja autorki z bohaterami książki na temat życiowej zmiany i odkrywania szczęścia. Tego wieczoru będzie także możliwość uzyskania autografów wszystkich obecnych bohaterów książki z jakimi Pani Magdalena miała okazję przeprowadzić rozmowy. Spotkanie poprowadzi Magdalena Rigamonti.

Książka jeszcze przed premierą zdobywa wiele przychylnych recenzji jak choćby aktorki Ewy Błaszczyk: “Książka Magdaleny Pawlak “Rozmowy o szczęściu” to rodzaj poradnika - pomocnika - bazując na postawach życiowych bohaterów wywiadów, ich zainteresowaniach i wiedzy, oferuje wsparcie, które może nam być pomocne w chwilach zachwianej równowagi, niepokoju i dyskomfortu wewnętrznego”.

Jednym z recenzentów “Rozmowy o szczęściu” jest także prezenter telewizyjny Witold Casetti: “Książka Magdy Pawlak jest świetną pracą dziennikarską, samo poznawanie jej dziewięciorga bohaterów, ich życia i tego co myślą o szczęściu jest ekscytującą podróżą! Rozmowy osadzone w codzienności, ale traktujące o sprawach ponadczasowych, z pewnością pomogą czytelnikom lepiej zrozumieć samego siebie i odnaleźć szczęście w swoim życiu. Bo o szczęście trzeba dbać codziennie”.

Książka ukaże się w sprzedaży wraz ze specjalnymi kartami. Karty inspiracji zawierają cytaty z książki, które są dodatkowym wsparciem w pracy nad zmianą i odkrywaniem własnego szczęścia. Magdalena Pawlak z wykształcenia jest psychologiem klinicznym. Pracuje jako menedżer w różnych obszarach m.in. w NGO (obecnie prezes Fundacji Dorastaj z Nami, wcześniej United Way Polska). Uwielbia kulturę i jeśli tylko pojawia się taka możliwość, angażuję się w działania na jej rzecz. Pracowała jako kurator wystawy „Jan Karski. Człowiek wolności” przetłumaczonej na kilkanaście języków. Czynnie angażowała się w projekt budowy Centrum Informacyjnego przy Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. Obecnie Prezeska firmy mentoringowej Ty i Teraz, której misją jest hasło „Aby zmienić trzeba zmieniać”.