ZEN.COM z certyfikatem Digital First od Mastercard

 

ZEN.COM, innowacyjny europejski fintech, otrzymał certyfikat Digital First przyznawany przez Mastercard. Kluczową korzyścią, jaką ZEN.COM zapewni klientom indywidualnym dzięki uzyskanemu certyfikatowi, jest wyższy poziom bezpieczeństwa karty. To kolejny krok firmy w realizacji globalnej strategii dostarczania najbezpieczniejszych i w pełni mobilnych usług finansowych.

Dzięki certyfikatowi Digital First, użytkownicy kart ZEN Mastercard są jeszcze lepiej chronieni. Karty oznaczone tym certyfikatem posiadają dodatkowe zabezpieczenie: dane, takie jak numer, CVC i data ważności, nie są nadrukowane na fizycznej karcie. Dostęp do nich można uzyskać dopiero po zalogowaniu do aplikacji ZEN.COM. W efekcie nawet zgubienie plastikowej karty nie grozi utratą kontroli nad najbardziej wrażliwymi danymi.

Użytkownicy ZEN.COM w momencie rejestracji konta otrzymują automatycznie wygenerowaną i dostępną od razu w aplikacji kartę wirtualną, którą mogą posługiwać się tak, jak tradycyjną. Bezpłatne karty fizyczne są natomiast przesyłane na życzenie klienta, po ich uprzednim zamówieniu w aplikacji ZEN.COM. Po wdrożeniu certyfikatu Digital First karty plastikowe nie będą już zawierały widocznych wrażliwych danych, a jedynie imię i nazwisko posiadacza. Numer karty oraz CVC2 będzie dostępny w aplikacji ZEN.COM po zalogowaniu się.

Jak wskazują dane NBP, w ubiegłym roku przestępcy wyprowadzili 57,6 mln złotych z kont Polaków poprzez nieuprawnione użycie kart płatniczych, z czego średnio 25 proc. przypadków to transakcje oszukańcze poza Internetem. To pokazuje, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas płacenia w fizycznych placówkach. Inicjatywy takie jak Digital First są przede wszystkim ukłonem w stronę konsumentów, którzy z różnych względów nie chcą rezygnować z plastiku, a jednocześnie pragną poprawić poziom bezpieczeństwa fizycznych transakcji – komentuje Michał Bogusławski, Chief Commercial Officer w ZEN.COM.

Wdrożenie jest procedowane, a certyfikowane rozwiązanie wejdzie do użytku w ZEN.COM już wkrótce. Będzie dostępne dla użytkowników korzystających zarówno z systemu Android, jak i iOS, z możliwością szybkiego podpięcia do portfela elektronicznego w Apple Pay, Garmin Pay, Google Pay czy Xiaomi Pay.

***

O ZEN.COM

Operator płatności ZEN.COM udostępnia biznesom i konsumentom rozwiązania płatnicze, które są odpowiedzią na wyzwania związane z zarządzaniem pieniędzmi. Ułatwiają one konsumentom szybkie opłacenie zakupów, niezależnie od wybranej przez nich metody płatności, a sprzedawcom umożliwiają zarządzanie tymi transakcjami w ramach jednego panelu. Najniższe rynkowe prowizje za najpopularniejsze metody transakcji (Blik, Apple Pay, Google Pay, Xiaomi Pay czy przelewy online) pozwalają na zachowanie konkurencyjnej cenowo oferty bez obawy o jakość działania płatności.