WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w PolsceSłownik pojęć

Media/reklama/PR
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Technologie
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z

Dodaj własne Terminy na literę C

Call Sheet
(ang.Harmonogram Pracy dnia na planie zdjęciowym) rozpiska zawierająca plan pracy na planie. Uwzględnia członków ekipy zdjęciowej, ich zadania do których (...)
Canal+
pierwsza w Polsce telewizja typu Premium. Jest obecna w kraju od 1995 r Nadawcą Canal+ jest spółka Canal+ Cyfrowy Sp. z o.o., która jest (...)
CANAL+ Cyfrowy:
Zbigniew Taraśtel.: 022 6570891e-mail: z.taras@cplus.com.pl
Canvassing
agent akwizujący, przedstawiciel akwizycyjny, akwizytor frachtowy.
Capi
(ang. od Computer Assisted Personal Interviewing)
Cartoon Network
międzynarodowy kanał telewizyjny, nadający programy dla dzieci. Dostępna w naszym kraju od 1998 roku stacja emituje program w cyklu 18 (...)
Case study
(ang.studium przypadku) opis przebiegu kampanii, realizacji lub wdrożenia z zaznaczeniem jego efektów.
cash & carry
(ang. cash 'gotówka', carry 'nieść') system sprzedaży towarów w dużych ilościach i po cenach niższych niż w tradycyjnych sklepach - (...)
Cati
(Computer Assisted Telephone Interviewing) czyli badanie prowadzone z wykorzystaniem telefonu pod kontrolą komputera
Cawi
(ang. Computer Assisted Web Interviews, internetowy kwestionariusz) metoda badania marketingowego, opierająca się na przeprowadzaniu wywiadów przez Internet.
CCS
(Czytelnictwo Cyklu Sezonowego) miernik szerokiego zasięgu tytułu wskazujący, jaki procent w populacji stanowią osoby, które zetknęły się z tym tytułem (...)
Celebrity
(ang.)- osoba znana dzięki swojej zwykle masowej działalności (muzyka, aktorstwo, telewizja, szeroko pojęta rozrywka). Kreowanie celebrity odbywa się przez media.
Cena
ilość pewnego dobra (najczęściej pieniądza), za przyjęcie której sprzedający jest gotów zrzec się swoich praw do danego dobra, lub też (...)
Centrum Monitoringu Wolności Prasy
Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich 00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5 tel./fax (+48-22) 827-58-96cmwp@ikp.pl http://www.freepress.org.pl/
Certyfikacja
proces w którym niezależna strona trzecia zapewnia w formie pisemnej, że wyrób, usługa lub proces spełnia określone wymagania.
Channel
kanał (ang.)
Channel swimming
(ang.)zjawisko przełączania kanałów telewizyjnych lub radiowych w trakcie trwania bloku reklamowego.
Charakter marki
(ang. brand charakter) zbiór charakterystycznych dla marki, cech elementów budujących jej wizerunek. Charakter marki wyróżnia ją z od innych Brandów, (...)
Chiński mur
metoda stosowana w przypadku współpracy agencji z dwiema konkurencyjnymi firmami; agencja deleguje do obsługi dwa oddzielne zespoły pracowników i zapewnia (...)
Chrabota Bogusław
Dyrektor Anteny - Redaktor Naczelny Telewizji Polsat S.A.Absolwent wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wcześniej z-ca redaktora naczelnego OTV Kraków, (...)

Dodaj własne

Gorące informacje

Praca.Wirtualnemedia.pl

Zamów newsletter
SPRAWDŻ, CO ZYSKUJESZ