WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Telewizja Polska i Polskie Radio dostaną 980 mln zł z budżetu. Prezydent Duda podpisał nowelizację budżetu 2017

„3 Wymiary Gitary” w miejsce programu Artura Orzecha, „Trzecia Strona Księżyca” ma wrócić wiosną

2017-11-28 A A A KOMENTARZE: 36 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W wiosennej ramówce radiowej Trójki pojawi się program „Trzecia Strona Księżyca” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Z kolei w najbliższą środę na antenę - po 15 miesiącach nieobecności - wrócą „3 Wymiary Gitary” prowadzone przez Piotra Barona. Zastąpią program Artura Orzecha „Trzy kontynenty”.

Wiktor Świetlik, fot. PR24/MR Wiktor Świetlik, fot. PR24/MR

Na początku września br. audycja „Trzecia Strona Księżyca” po jedenastu latach zniknęła z anteny Trójki. Wcześniej była emitowana tuż po północy, w nocy z wtorku na środę. Prezentowano w niej muzykę z gatunków dark wave, dream pop, ethereal, neofolk, muzyka elektroniczna czy industrial. Autorami audycji od samego początku jest dwóch krakowskich dziennikarzy: Marek Starzyk i Grzegorz Połatyński.

Zdjęcie „Trzeciej Strony Księżyca” z anteny wywołało krytykę wiernych słuchaczy, a dyrektor stacji Wiktor Świetlik mówił nam wówczas: - Okazało się, że audycja ma może mniej fanów, za to bardzo wiernych. Dlatego zdecydowałem, że zastanowimy się poważnie nad powrotem tej audycji na antenę. Jednakże nie wcześniej niż w styczniu 2018 roku.

Słuchacze, skupieni wokół fanpage’a stacji, zebrali ponad 3,5 tys. podpisów pod petycją o przywrócenie jej na antenę i pod koniec zeszłego tygodnia stawili się z nimi w siedzibie Trójki. Świetlik przyjął ich i obiecał ponownie, że rozważy powrót „Trzeciej Strony Księżyca” na antenę. - Naprawdę fajnie pogadaliśmy o Radiu, nocnych audycjach i TSK. Petycja - Wasze piękne wpisy i ponad 3,5 tysiąca podpisów - zrobiły wrażenie, zostawiliśmy też dyrektorowi trzy baloniki TSK z 10-tych urodzin na pamiątkę. Jesteśmy dobrej myśli! - napisali zwolennicy audycji na Facebooku.

Wiktor Świetlik w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przyznaje, że rozmowy o ponownej emisji programu są w toku. - Posuwają się do przodu, znajdujemy wspólny język z słuchaczami. Myślę, że wrócimy do tego tematu przy konstruowaniu przyszłorocznej, wiosennej ramówki - mówi.

W najbliższą środę na antenę Trójki wróci natomiast audycja Piotra Barona „3 Wymiary Gitary”, która zniknęła z ramówki stacji w czerwcu, 2016 roku, po niemal pięciu latach obecności. - Audycja będzie nadawana w środy, po godzinie 22-giej, w miejsce programu Artura Orzecha „Trzy kontynenty” - informuje nas Wiktor Świetlik.

Baron ze swoim programem, poświęconym różnym wariantom gitarowej muzyki, zastąpi Artura Orzecha, który w połowie listopada pożegnał się z Trójką.

Według danych Radio Track od sierpnia do października br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 6,5 proc.

Autor: jk

Wiecej informacji: Trójka, Polskie Radio, 3 Wymiary Gitary, Wiktor Świetlik, Trzecia Strona Księżyca

Komentarze (36) Dodaj komentarz

 1. A co to znaczy w praktyce "przewietrzyć" Trójkę? Po co robić na siłę z Trójki "konserwatywne" radio, skoro jak sam twierdzisz nigdy takie nie było? Dlaczego ludzie, których jak widać nie wiąże z Trójką absolutnie nic, mają czelność wyrzucać cały jej dorobek do śmieci?

  I czy "balonik na druciku" i "non-profit" to ten sam troll?

  Szkoda, że również przy tej dyrekcji nie zanosi się na solidne "przewietrzenie" Trójki. Miałem wielkie nadzieje na początku 2016 roku, że może Trójki będzie się dało słuchać, ale ani Adam Hlebowicz, ani Wiktor Świetlik nie "przewietrzają" Trójki w taki sposób, jaki mi się marzył. Adam Hlebowicz niby wprowadził kilka pozytywnych zmian do ramówki, kilka konserwatywnych audycji z konserwatywnymi dziennikarzami, ale to była tylko kropla w morzu potrzeb. Wiktor Świetlik na razie w ogóle niczym szczególnym mnie nie ucieszył. Po co było "przewietrzać" "Trzecią stronę księżyca", żeby po kilku miesiącach ją "wwietrzać" z powrotem po żądaniach kilku tysięcy słuchaczy? Takie ni przypiął, ni przyłatał... Po co audycje publicystyczne z godziny 15:00 przesuwano na 23:00? Pytań jest wiele, a nadziei na solidne "przewietrzenie" Trójki już nie mam, przynajmniej za tej dyrekcji. Trzeba kogoś z dużą odwagą, żeby zmienić Trójkę o 180 stopni, całkowicie odcinając się od tego, czym to nieporozumienie było przez ponad pół wieku i nastawiając się na zupełnie innego, bardziej konserwatywnego słuchacza. Może jeszcze kiedyś się doczekam, ale chyba nie w ciągu najbliższego roku czy dwóch lat.
 2. To słuchaj "Muzycznych rozmów"

  A żebyś wiedział, że słucham. To jedna z nielicznych audycji w Trójce, których słuchać się da. Jeszcze "Kluby Trójki" z Piotrem Semką i Grzegorzem Górnym są znakomite, chłonę z nich nową wiedzę i wartości.
  Co nie zmienia faktu, że w Trójce przydałoby się więcej audycji z muzyką religijną. Przydałyby się też audycje z pieśniami patriotycznymi prowadzone przez wybitnych fachowców w tym temacie, bo takich patriotycznych audycji w ogóle w Trójce brakuje (i zawsze brakowało). Ogólna zasada jest taka, że im mniej szatańskiego rockowego łomotu, tym lepiej.


  Poglądy poglądami, ale jest jest jeszcze zwykła przyzwoitość, której wyraźnie u Ciebie brakuje. Dla mnie taka osoba, w dodatku ukrywająca się pod różnymi nickami, to troll. Dla porządku: nie musisz się z tym zgadzać.

  Nie widziałem, że wyrażanie swoich poglądów jest nieprzyzwoitością. Dobrze, że mnie uświadomiłeś...
  A jeśli poważnie, to leżę pod stołem i turlam się ze śmiechu po tym, co napisałeś, hahahahaha!

  Widać, że jesteś tu nowy i nie wiesz, o co chodzi z moimi różnymi nickami. Dobra, wyjaśnię w skrócie. Pisałem tutaj komentarze pod stałym nickiem (Maciej konserwatywny) od marca 2016 roku do 22 października tego roku, ale musiałem niedawno przejść na zmienny nick, bo bez przerwy podszywał się tutaj pode mnie pewien lewacki podszywacz, czym tylko wprowadzał zamieszanie, zatruwał i zabijał atmosferę merytorycznej dyskusji na forum. Odkąd przeszedłem na zmienny nick i za każdym wpisem mam nowy nick, zupełnie niepodobny do poprzedniego, lewacki podszywacz już nie ma jak się pode mnie podszywać i przegrał.
  Gdyby można było zarejestrować i zahasłować nick, żeby nikt inny nie mógł się nim posługiwać, chętnie pisałbym pod stałym nickiem.
  Tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia