WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Adam Michnik do współpracownika TVP Info pytającego o przeprosiny za brata: „Ty skur…synu” (wideo)

Agora nie pozwie TVP za film z Adamem Michnikiem. „To zaczepki funkcjonariuszy na chwilowych etatach”

2017-07-18 A A A KOMENTARZE: 38 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Agora nie będzie reagować na film pracownika TVP Info, na którym redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” wulgarnie odpowiada na zadane pytanie. - Na zaczepki funkcjonariuszy PiS nie warto reagować - mówi nam Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego dziennika.

Adam Michnik, fot. Ziemowit Kossakowski Adam Michnik, fot. Ziemowit Kossakowski

Ziemowit Kossakowski, pracownik TVP Info, podczas niedzielnej demonstracji środowisk opozycyjnych, zaczepił w tłumie redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, Adama Michnika. Zapytał go „kiedy przeprosi za brata, który był stalinowskim mordercą”. W odpowiedzi Michnik bez zastanowienia odpala: - jak zmądrzejesz, sk…synu.

Film z tego spotkania można było zobaczyć wielokrotnie w ostatnich dni na antenie TVP Info czy w „Wiadomościach”.

Dziennikarze na Twitterze podzielili się w ocenach materiału, jednak przeważały krytyczne zarówno względem pytającego, jak i odpowiadającego. - Szczerze mówiąc, zachowanie Kossakowskiego równie głupie jak reakcja Michnika. Wart pac paca w tym przypadku - ocenił Wojciech Wybranowski z „Do Rzeczy”.

Mimo sporego odzewu w sieci, redakcja „Gazety Wyborczej” ani sama Agora nie zamierzają reagować w żaden sposób na materiał. Nie chcą też dochodzić praw względem dziennikarza TVP Info.

- Na zaczepki funkcjonariuszy PiS, tymczasowo przebywającego na etacie w Telewizji Polskiej, nie będziemy reagowali - mówi Wirtualnemedia.pl Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego dziennika.

Agora nie zajmuje oficjalnie stanowiska w tej sprawie, jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się wydawca „Gazety Wyborczej” nie będzie poddawał materiału TVP Info analizie prawnej. - Szkoda czasu na takie zaczepki, mogłoby to przynieść pracownikowi TVP niezasłużoną sławę - powiedziała nam osoba zbliżona do zarządu Agory.

W piątkowym wydaniu „Nie da się ukryć” na antenie TVP Info pokazano materiał, który na „pasku” informacyjnym zaanonsował napis: „Media komercyjne walczą z rządem bardziej niż opozycja”. W relacji skrytykowano „Gazetę Wyborczą” za mocne promowanie ostatnimi czasy Władysława Frasyniuka.

W maju br. średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” wynosiła 111 999 egz.

Autor: jk

Wiecej informacji: Agora, Adam Michnik, Ziemowit Kossakowski

Komentarze (38) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia