WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Marki wycofują reklamy z YouTube. ”Niebawem tam wrócą, ale Google musi szybko wprowadzić zmiany”

Agora zamyka Epic Makers. "Nie realizowała wyznaczonych celów finansowych”

2017-12-04 A A A KOMENTARZE: 18 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Agora zamknęła Epic Makers - sieć partnerską zrzeszającą twórców kanałów na YouTube. Głównym powodem są względy finansowe - z firmą rozstają się trzy osoby.

Agora zamyka Epic Makers.

W ramach Epic Makers Agora współpracowała z czterema osobami. Z trzema z nich firma zakończyła z końcem listopada współpracę. Zarządzająca siecią Taida Mrówczyńska zostaje w Agorze, będzie zajmowała się rozwijaniem jej kanałów własnych na YouTube.

O zakończeniu działalności Epic Makers miały zdecydować głównie czynniki finansowe.

- Sieć Epic Makers nie realizowała wyznaczonych celów finansowych. Jednocześnie wymagała dużego zaangażowania czasu oraz zasobów na nawiązywanie bezpośrednich relacji z twórcami i wspieranie ich w rozwoju treści. Twórcy, którzy byli zrzeszeni w naszej sieci to bardzo utalentowane osoby, ale taki model współpracy trudno jest realizować w ramach dużej organizacji - informuje w oświadczeniu przesłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory.

Agora nie wyklucza dalszej współpracy z wybranymi twórcami dotychczas zrzeszonymi w sieci, głównie przy akcjach content marketingowych.

Sieć partnerską do współpracy z youtuberami Agora założyła w 2010 roku. Od 2013 roku działała pod nazwą Agora Internet Artist, a od 2015 jako Epic Makers. MCN (Multi-Channel Network) zrzeszał ponad twórców ponad 250 kanałów, a w przeszłości było to nawet 400 twórców. Miała na koncie współpracę z takimi znanymi twórcami jak Cezik, Grupa Filmowa Darwin, Ewa Chodakowska, Krzysztof Gonciarz czy Jacek Gadzinowski.

Autor: jd

Wiecej informacji: Epic Makers, YouTube, MCN

Komentarze (18) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia