SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Andrzej Olejniczak pozwał Agorę. Chce przywrócenia do pracy w „Gazecie Wyborczej”

Zwolniony z „Gazety Wyborczej” (Agora) Andrzej Olejniczak złożył pozew w sądzie pracy, żądając przywrócenia na poprzednie stanowisko - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Terminu rozprawy jeszcze nie ma, ale informacja o pozwie wpłynęła już do firmy.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PR Article

Olejniczak zaczął pracę w „GW” w 1993 roku. Rok później był już kierownikiem działu sportowego dziennika. Tę funkcję pełnił do 2012 roku, kiedy to przeszedł do sobotniego „Magazyny Świątecznego”, którego był jednym z redaktorów. 1 grudnia 2017 roku został zwolniony.

W jego obronie do szefów „Gazety Wyborczej” wspólny list napisali dziennikarze i redaktorzy dziennika - w sumie ponad 50 osób. - Zwracamy się z prośbą o cofnięcie decyzji o zwolnieniu Andrzeja Olejniczaka, jednego z najlepszych redaktorów całej „Gazety Wyborczej” - stwierdzili, przypominając, że Olejniczakowi w listopadzie ub.r. zaproponowano stanowisko szefa działu politycznego.

Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze w grudniu ub.r. Andrzej Olejniczak złożył w warszawskim sądzie pracy pozew przeciwko Agorze, domagając się przywrócenia na poprzednie stanowisko. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl nie chce tego potwierdzać, ani tym bardziej komentować.

Według naszych ustaleń kilka dni temu do Agory wpłynęło pismo z sądu informujące o pozwie. Spółka ma teraz czas, aby na nie odpowiedzieć. Po otrzymaniu jej stanowiska sąd będzie mógł wyznaczyć termin rozprawy. - Nie komentujemy tej sprawy, ani sprawy listu - mówi nam Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory.

Na początku stycznia br. „Magazynem Świątecznym” przestała kierować Aleksandra Klich, bezpośrednia przełożona Andrzeja Olejniczaka, gdy ten jeszcze pracował w redakcji. Zastąpił ją Marek Markowski, natomiast Klich zajmuje się teraz nadzorowaniem lokalnych wydań gazety oraz wspieraniem nowych projektów redakcji.

Według badania ZKDP w listopadzie ub.r. średnia sprzedaż ogółem „GW” wynosiła 103 316 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Olejniczak pozwał Agorę. Chce przywrócenia do pracy w „Gazecie Wyborczej”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Argo
Chcieć przywrócenia do pracy w GW? Nie Agora na pewno nie złamała prawa, przecież na Czerskiej konstytucję, wszelakie kodeksy etc. znają na pamięć.
44 8
odpowiedź
User
Dustman
Teraz to tym bardziej go nie przywrócą
13 0
odpowiedź
User
gdziedodatek
czy GW wydała specjalny dodatek o zwolnionych pracownikach GW taki jak o pracownikach 3?
31 1
odpowiedź
User
raf1978
KON-STY-TUC-JA :) :) :)
21 1
odpowiedź
User
Marek
polityczna czystka na Czerskiej
14 1
odpowiedź
User
Brian
Ale, że gościa z Agory z ponad 20-letnim doświadczeniem nigdzie nie chcą i musi walczyć o jedyną pracę przed sądem? Jprd. Kuźnia talentów.
13 7
odpowiedź
User
EkkHm
Hmm, ale na jakiej podstawie? Chyba go nie zwolnili dyscyplinarnie, a "normalnie" kazdego mozna zwolnic?
4 3
odpowiedź
User
karol
a Michnik co na to proszę o odpowiedz
0 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing