WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Wysokieobcasy.pl będzie mieć nową wersję od Artegence

Andrzej Olejniczak pozwał Agorę. Chce przywrócenia do pracy w „Gazecie Wyborczej”

2018-01-18 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Zwolniony z „Gazety Wyborczej” (Agora) Andrzej Olejniczak złożył pozew w sądzie pracy, żądając przywrócenia na poprzednie stanowisko - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Terminu rozprawy jeszcze nie ma, ale informacja o pozwie wpłynęła już do firmy.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PR Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PR

Olejniczak zaczął pracę w „GW” w 1993 roku. Rok później był już kierownikiem działu sportowego dziennika. Tę funkcję pełnił do 2012 roku, kiedy to przeszedł do sobotniego „Magazyny Świątecznego”, którego był jednym z redaktorów. 1 grudnia 2017 roku został zwolniony.

W jego obronie do szefów „Gazety Wyborczej” wspólny list napisali dziennikarze i redaktorzy dziennika - w sumie ponad 50 osób. - Zwracamy się z prośbą o cofnięcie decyzji o zwolnieniu Andrzeja Olejniczaka, jednego z najlepszych redaktorów całej „Gazety Wyborczej” - stwierdzili, przypominając, że Olejniczakowi w listopadzie ub.r. zaproponowano stanowisko szefa działu politycznego.

Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze w grudniu ub.r. Andrzej Olejniczak złożył w warszawskim sądzie pracy pozew przeciwko Agorze, domagając się przywrócenia na poprzednie stanowisko. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl nie chce tego potwierdzać, ani tym bardziej komentować.

Według naszych ustaleń kilka dni temu do Agory wpłynęło pismo z sądu informujące o pozwie. Spółka ma teraz czas, aby na nie odpowiedzieć. Po otrzymaniu jej stanowiska sąd będzie mógł wyznaczyć termin rozprawy. - Nie komentujemy tej sprawy, ani sprawy listu - mówi nam Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory.

Na początku stycznia br. „Magazynem Świątecznym” przestała kierować Aleksandra Klich, bezpośrednia przełożona Andrzeja Olejniczaka, gdy ten jeszcze pracował w redakcji. Zastąpił ją Marek Markowski, natomiast Klich zajmuje się teraz nadzorowaniem lokalnych wydań gazety oraz wspieraniem nowych projektów redakcji.

Według badania ZKDP w listopadzie ub.r. średnia sprzedaż ogółem „GW” wynosiła 103 316 egz.

Autor: jk

Wiecej informacji: Andrzej Olejniczak, Gazeta Wyborcza, Agora

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia