WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVN24 na czele oglądalności stacji informacyjnych w 2017 roku, TVP Info zyskało najwięcej

Gorący temat

CBA: Matczuk i Plakwicz złamali przepisy, zakładając agencję Solvere, kiedy pracowali jeszcze w kancelarii premiera

1

Antoni Macierewicz: media publiczne milczą nt. prawdy o Smoleńsku (wideo)

2018-01-09 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz ocenił, że w mediach publicznych jest zdecydowanie za mało informacji o prawdziwym przebiegu katastrofy smoleńskiej. - Mamy to czynienia z międzynarodową nagonką na prawdę Smoleńsku - stwierdził.

Antoni Macierewicz Antoni Macierewicz

W programie „W Punkt” pokazanym w Telewizji Republika w poniedziałek wieczorem Antoni Macierewicz skrytykował to, że za wiarygodny opis katastrofy smoleńskiej uznaje się ogłoszony w 2011 roku raport Jerzego Millera, natomiast osoby przedstawiające inne tezy są ukazywane jako szaleńcy.

- Ta narracja, te tezy nadal są forsowane zarówno przez dużą, dominującą wciąż niestety część mediów. W zasadzie przy milczeniu mediów publicznych - muszę powiedzieć to z przykrością. Informacji na temat prawdy o Smoleńsku w mediach publicznych ukazuje się jak na lekarstwo - stwierdził Macierewicz. - Ostatnio znakomity felieton, w ramach większej audycji, pana Rachonia. Poza tym są do sporadyczne wypadki, kiedy mówi się prawdę o dramacie smoleńskim - zaznaczył.

Wspomniany przez Antoniego Macierewicza materiał został wyemitowany w programie „Woronicza 17” w TVP Info. Pokazano, że wojskowy MIG-29, który w połowie grudnia ub.r. rozbił się w okolicach Mińska Mazowieckiego, podchodząc do lądowania w lesie, ściął wiele drzew.

Szef MON podziękował za emisję tego nagrania, oceniając, że było ono za mało eksponowane w TVP, mimo że ma znaczenie w kontekście katastrofy smoleńskiej. - Było dla mnie niezrozumiałe, dlaczego telewizja unika tego tematu jak ognia, dlaczego nie można Polakom pokazać czegoś, co w sposób oczywisty, naoczny dezawuuje mam nadzieję raz na zawsze całą tę absurdalną historyjkę o tym, że gigantyczny, pancerny samolot został zniszczony przez jedną brzozę o objętości 30 czy 40 centymetrów - powiedział Macierewicz.

Antoni Macierewicz podkreślił, że mnóstwo kłamliwych informacji o katastrofie smoleńskiej jest podawanych w zagranicznych mediach. - Mamy to czynienia z międzynarodową nagonką na prawdę Smoleńsku - ocenił.

Zaznaczmy, że od dwóch lat Telewizja Polska i Polskie Radio obszernie relacjonują obchody miesięcznic i rocznic smoleńskich. Przy okazji rocznic pokazano sporo filmów dokumentalnych dotyczących katastrofy.

W listopadzie ub.r. radiowa Jedynka w związku z miesięcznicą smoleńską zrezygnowała nawet z transmisji całego meczu piłkarskiej reprezentacji Polski. W TVP Info w lipcu ub.r. uczestników kontrmanifestacji w miesięcznicę nazwano barbarzyńcami (TV Republika określiła ich jako UBywateli i KODomitów).

W kwietniu 2016 roku Jacek Kurski zablokował emisję odcinka „Pegaza”, w którym omawiano m.in. spektakl ostro krytykujący działania polityków PiS dotyczące katastrofy smoleńskiej. Prezes TVP tłumaczył, że materiał obrażał uczucia rodzin ofiar tej katastrofy.

Telewizja Republika w maju ub.r. zaczęła emitować program „10.04.2010. Fakty” na temat ustaleń powołanej przez Antoniego Macierewicza podkomisji ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Według badania Nielsen Audience Measurement w ub.r. TV Republika zanotowała 0,08 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,11 proc. rok wcześniej.

Autor: tw

Wiecej informacji: Antoni Macierewicz, Telewizja Republika, Smoleńsk, katastrofa smoleńska, TVP Info, Woronicza 17

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia