WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

O poranku najchętniej oglądamy TVN24. Stacja zwiększyła przewagę nad TVP Info i Polsat News (dane dzień po dniu)

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

Artur Andrus i Robert Kantereit odchodzą z Trójki, wybierają pracę w TVN24

2017-11-03 A A A KOMENTARZE: 175 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Artur Andrus i Robert Kantereit zdecydowali się odejść z radiowej Trójki, po tym jak zarząd Polskiego Radia nie wyraził zgody na ich dalszą współpracę z TVN24. - Odchodzę z ogromnym żalem, wiąże się to z dużymi emocjami - komentuje Kantereit.

Artur Andrus i Robert Kantereit odchodzą z Trójki, wybierają pracę w TVN24

Jak już informowaliśmy, dwa tygodnie temu zarząd Polskiego Radia nie wyraził zgody na dalszą współpracę dziennikarzy Trójki Artura Andrusa i Roberta Kantereita z TVN24. Andrus w TVN24 jest jednym z gospodarzy „Szkła kontaktowego”, a Kantereit prowadzi poranne pasmo „Wstajesz i wiesz” (wcześniej był jednym z gospodarzy „Dzień dobry TVN”).

Władze Polskiego Radia decyzję uzasadniły m.in. opinią rady programowej firmy sprzed kilku miesięcy, żeby nadawca w pierwszej kolejności współpracował z innymi mediami publicznymi. Wiceprzewodniczący rady Jan Ordyński sprzeciwił się takiemu wykorzystaniu tej opinii, uzasadniając, że dotyczy ona projektów instytucjonalnych, a nie współpracy dziennikarzy z innymi mediami. Wtedy prezes Polskiego Radia Jacek Sobala zapowiedział, że będzie domagał się „najdalej idących konsekwencji” wobec Ordyńskiego, jeśli ten nie wycofa wypowiedzi wprowadzającej w błąd co do decyzji nadawcy ws. Andrusa i Kantereita.

Artur Andrus w zeszłym tygodniu deklarował, że nie podjął jeszcze decyzji, czy rezygnuje z pracy w Polskim Radiu czy w TVN24, tłumaczył, że czeka na powrót z urlopu dyrektora Trójki Wiktora Świetlika. Po rozmowach z nim i prezesem Sobalą pod koniec zeszłego tygodnia zdecydował, że odchodzi z Trójki. Poprosił już o rozwiązanie jego umowy z Polskim Radiem za porozumieniem stron.

Podobną decyzję podjął Robert Kantereit. - Odchodzę z ogromnym żalem, wiąże się to z dużymi emocjami. Rozmawiałem z prezesem Polskiego Radia, szczegółów nie ujawnię, ale po tej rozmowie zdecydowałem się odejść - powiedział Kantereit portalowi Wirtualnemedia.pl.

Andrus dołączył do zespołu Trójki w 1994 roku. Współtworzył i prowadził głównie audycje o tematyce rozrywkowej, m.in. „Teraz śmieszniej”, „Powtórkę z rozrywki” i - w ostatnim czasie - „Akademię rozrywki”.

W „Szkle kontaktowym”, wieczornym programie satyrycznym TVN24, Artur Andrus jest jednym z prowadzących od startu produkcji w 2005 roku.

Robert Kantereit od września 2015 roku jest jednym z gospodarzy porannego pasma „Wstajesz i wiesz” w TVN24, a wcześniej przez pięć lat był współprowadzącym „Dzień dobry TVN”.

Z Trójką Kantereit był związany od 2004 roku, przede wszystkim prowadził popołudniową audycję „Zapraszamy do Trójki”. Przedtem przez dziewięć lat pracował w Radiu Gdańsk.

Andrus i Kantereit to kolejni z wieloletnich dziennikarzy Trójki, którzy pożegnali się z tą stacją w ciągu ostatnich dwóch lat. Wiosną ub.r. zwolniony został Jerzy Sosnowski (we wrześniu br. wygrał proces sądowy dotyczący tego zwolnienia), w połowie ub.r. Marcin Zaborski przeszedł do RMF FM, a jesienią ub.r. - Michał Nogaś do „Gazety Wyborczej”, a Tomasz Ławnicki do naTemat.pl. Zwolnieni dyscyplinarnie pod koniec ub.r. Paweł Sołtys i Wojciech Dorosz w br. zostali przywróceni do pracy (Sołtys w międzyczasie dołączył do zespołu Bonnier Business Polska), natomiast Damian Kwiek dołączył do redakcji Chip.pl.

W piątek na końcu audycji „Powtórka z rozrywki” Artur Andrus pożegnał się ze słuchaczami Trójki. Podziękował za 23 lata obecności w rozgłośni. Powiedział „Do usłyszenia”, zaznaczając, że nie wiem, kiedy to nastąpi.

Według danych Radio Track od czerwca do sierpnia br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 6,7 proc.

Autor: tw

Wiecej informacji: Artur Andrus, Robert Kantereit, Trójka, Polskie Radio, TVN24, Szkoło kontaktowe

Komentarze (175) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia