WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polskie Radio w ramach bojkotu produktów Maspexu zrezygnowało z soków Tarczyn

Gorący temat

Dziennikarze krytykują okładkę „Wysokich Obcasów” z hasłem „Aborcja jest OK”

40

Dorosz i Majchrowski tak jak Sołtys wracają do Polskiego Radia. Sobala: dobrze, że konflikt został zakończony

2017-09-21 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Polskie Radio potwierdziło, że w ramach ugód sądowych Marcin Majchrowski i Wojciech Dorosz, tak samo jak wcześniej Paweł Sołtys, wracają do pracy w firmie, z której zostali dyscyplinarnie zwolnieni pod koniec ub.r. - Dobrze, że konflikt został zakończony - komentuje Jacek Sobala, prezes Polskiego Radia.

Od lewej: Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski Od lewej: Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski

O tym, że związany z Dwóją Marcin Majchrowski i Wojciech Dorosz z Trójki w czwartek wrócą do pracy w Polskim Radiu, informowaliśmy już w minionym tygodniu. W środę Polskie Radio potwierdziło to oficjalnie w komunikacie, zaznaczając, że z dziennikarzami zostały zawarte ugody sądowe, podobnie jak kilka tygodni wcześniej z Pawłem Sołtysem z Trójki.

Wszyscy dziennikarze 31 sierpnia spotkali się w tej sprawie z członkami zarządu Polskiego Radia: prezesem Jackiem Sobalą i wiceprezesem Mariuszem Staniszewskim. - Dobrze, że konflikt został zakończony oraz że panowie: Marcin Majchrowski, Wojciech Dorosz i Paweł Sołtys wracają do pracy - skomentował Jacek Sobala.

W komunikacie Polskiego Radia zaznaczono, że „strony traktują podpisane porozumienia jako zapowiedź dobrej i perspektywicznej współpracy”.

Dorosz, Majchrowski i Sołtys zwolnieni dyscyplinarnie za działalność w związku zawodowym

Paweł Sołtys, Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski zostali zwolnieni dyscyplinarnie na przełomie listopada i grudnia ub.r. przez poprzedni zarząd Polskiego Radia (prezesem była wtedy Barbara Stanisławczyk-Żyła). Wszyscy trzej działali w kierownictwie Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia, pełniąc kolejno funkcję prezesa tej organizacji.

Związek otwarcie sprzeciwił się oddelegowaniu dwóch serwisantek Trójki do Informacyjnej Agencji Radiowej oraz zwolnieniu z Trójki Damiana Kwieka. Przedstawiciele związku rozmawiali na ten temat z członkami ówczesnego zarządu Polskiego Radia.

Zwolnienie dyscyplinarneg Sołtysa, Dorosza i Majchrowskiego uzasadniono podobnie - zarzucono im „wywieranie presji psychicznej” na zarząd Polskiego Radia, „stosowanie czarnego PR-u” „destabilizację pracy Zarządu PRSA oraz samej Spółki poprzez publiczne nękanie Zarządu” m.in. „żądaniami przystąpienia do mediacji”. Dziennikarze skierowali pozwy do sądu pracy.

Dziennikarze dostaną też odszkodowania

Paweł Sołtys do pracy w Trójce wrócił pod koniec lipca br. Jednocześnie dalej jest związany z Bonnier Business Polska, gdzie od lutego br. przygotowuje materiały wideo do internetu.

Według naszych ustaleń w ramach ugód wszystkim trzem dziennikarzom przyznano też odszkodowania za okres, kiedy po zwolnieniu nie mieli pracy. Ponadto zostaną im cofnięte nagany.

Wojciech Dorosz jest związany z radiową Trójce od 11 lat, pracował jako wydawca programów „Magazyn bardzo kulturalny”, „Trójka pod księżycem” i „Klub Trójki”. Marcin Majchrowski dołączył do zespołu Dwójki w 1993 roku, prowadzi audycje o muzyce poważnej.

Autor: tw

Wiecej informacji: Polskie Radio, Wojciech Dorosz, Marcin Majchrowski, Paweł Sołtys, Jacek Sobala, ugoda

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia