WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

PAP i TVP będą współpracować w zakresie rozpowszechniania wideo w internecie. „Wspólny portal mediów narodowych”

Artur Dmochowski zawieszony jako prezes PAP. „Nie widzę żadnych przesłanek dla takiej decyzji”

2017-10-09 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Artur Dmochowski został zawieszony w funkcji prezesa Polskiej Agencji Prasowej przez radę nadzorczą funkcji. - Decyzja rady nadzorczej jest dla mnie niezrozumiała. Nie widzę żadnych przesłanek dla niej - komentuje Dmochowski

Artur Dmochowski Artur Dmochowski

O zawieszeniu Artura Domochowskiego poinformował m.in. Wojciech Szacki z „Polityki”. W rozmowie Wirtualnemedia.pl Dmochowski potwierdził, że rada nadzorcza firmy podjęła tę decyzję.

- Decyzja rady nadzorczej jest dla mnie niezrozumiała. Nie widzę żadnych przesłanek dla niej. Polska Agencja Prasowa jest w stabilnej sytuacji pod każdym względem, przede wszystkim finansowym, Wyniki finansowe są najlepsze od kilku lat. Dodatkowo realizowane są reformy i działania rozwojowe - powiedział nam Artur Dmochowski.

- Chciałbym przedstawić swoje stanowisko Radzie Mediów Narodowych, tak żeby czas szkodliwego dla PAP zamieszania potrwał jak najkrócej - dodał.

Dmochowski objął funkcję prezesa Polskiej Agencji Prasowej w maju ub.r., został na nią powołany przez radę nadzorczą spółki. Z kolei w październiku ub.r. Rada Mediów Narodowych przyjęła uchwałę, że Dmochowski będzie prezesem PAP przez cztery lata. Zdecydowano też, że zarząd spółki będzie jednoosobowy.

W lutym br. zmieniła się rada nadzorcza PAP, jej członkami zostali Tomasz Giziński, Janusz Niedziela i Maciej Świrski.

Dmochowski wcześniej pracował m.in. w TVP Historia, „Gazecie Polskiej” i MSZ

Artur Dmochowski jest dziennikarzem, publicystą, historykiem i dyplomatą. W latach 80. współtworzył Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS), działał w niezależnym, podziemnym ruchu wydawniczym. Założył i był redaktorem naczelnym pism „Od Nowa” i „Czas Solidarności”. Po 1989 r. był redaktorem i publicystą m.in. w „Nowym Dzienniku” w Nowym Jorku, Telewizji Polskiej i „Gazecie Polskiej”. Współtworzył i kierował kanałem TVP Historia.

Od końca 2015 roku do kwietnia ub.r. był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Autor: tw

Wiecej informacji: Artur Dmochowski, PAP, Polska Agencja Prasowa

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia