WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

PAP i TVP będą współpracować w zakresie rozpowszechniania wideo w internecie. „Wspólny portal mediów narodowych”

Gorący temat

„Wiadomości” chwalą się, że według badania TVP mają wyższą oglądalność od „Faktów”. Pomiar Nielsena nazywają kontrowersyjnym

13

Artur Dmochowski zawieszony jako prezes PAP. „Nie widzę żadnych przesłanek dla takiej decyzji”

2017-10-09 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Artur Dmochowski został zawieszony w funkcji prezesa Polskiej Agencji Prasowej przez radę nadzorczą funkcji. - Decyzja rady nadzorczej jest dla mnie niezrozumiała. Nie widzę żadnych przesłanek dla niej - komentuje Dmochowski

Artur Dmochowski Artur Dmochowski

O zawieszeniu Artura Domochowskiego poinformował m.in. Wojciech Szacki z „Polityki”. W rozmowie Wirtualnemedia.pl Dmochowski potwierdził, że rada nadzorcza firmy podjęła tę decyzję.

- Decyzja rady nadzorczej jest dla mnie niezrozumiała. Nie widzę żadnych przesłanek dla niej. Polska Agencja Prasowa jest w stabilnej sytuacji pod każdym względem, przede wszystkim finansowym, Wyniki finansowe są najlepsze od kilku lat. Dodatkowo realizowane są reformy i działania rozwojowe - powiedział nam Artur Dmochowski.

- Chciałbym przedstawić swoje stanowisko Radzie Mediów Narodowych, tak żeby czas szkodliwego dla PAP zamieszania potrwał jak najkrócej - dodał.

Dmochowski objął funkcję prezesa Polskiej Agencji Prasowej w maju ub.r., został na nią powołany przez radę nadzorczą spółki. Z kolei w październiku ub.r. Rada Mediów Narodowych przyjęła uchwałę, że Dmochowski będzie prezesem PAP przez cztery lata. Zdecydowano też, że zarząd spółki będzie jednoosobowy.

W lutym br. zmieniła się rada nadzorcza PAP, jej członkami zostali Tomasz Giziński, Janusz Niedziela i Maciej Świrski.

Dmochowski wcześniej pracował m.in. w TVP Historia, „Gazecie Polskiej” i MSZ

Artur Dmochowski jest dziennikarzem, publicystą, historykiem i dyplomatą. W latach 80. współtworzył Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS), działał w niezależnym, podziemnym ruchu wydawniczym. Założył i był redaktorem naczelnym pism „Od Nowa” i „Czas Solidarności”. Po 1989 r. był redaktorem i publicystą m.in. w „Nowym Dzienniku” w Nowym Jorku, Telewizji Polskiej i „Gazecie Polskiej”. Współtworzył i kierował kanałem TVP Historia.

Od końca 2015 roku do kwietnia ub.r. był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Autor: tw

Wiecej informacji: Artur Dmochowski, PAP, Polska Agencja Prasowa

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia