WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

ATM Grupa: 0,93 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., spadek o 70,9 proc.

ATM Grupa buduje studio telewizyjno-filmowe za 50,0 mln zł

2010-06-02 A A A KOMENTARZE: 15 FORUM DRUKUJ POLEĆ

ATM Studio, spółka należąca do ATM Grupy, otrzymała pozwolenie na budowę kompleksowego ośrodka produkcji filmowo-telewizyjnej w Warszawie.

ATM Grupa buduje studio telewizyjno-filmowe za 50,0 mln zł

Centrum Produkcyjno-Filmowe ATM Studio powstanie w Warszawie, w dzielnicy Wawer, przy Wale Miedzeszyńskim.

„Budowa warszawskiego studia jest ogromną inwestycją. Oprócz profesjonalnego zaplecza produkcyjnego, pomyśleliśmy o dodatkowym miejscu na część biurowo-administracyjną oraz część wystawienniczą, ze specjalną salą pokazowo-kinową. Chcemy, aby w naszym studiu można było kompleksowo realizować produkcje, takie jak seriale czy teleturnieje, ale także wysokobudżetowe projekty filmowe” – mówi Robert Mościcki, członek zarządu ATM Studio.

Na terenie warszawskiego Centrum znajdzie się 6 hal zdjęciowych, przeznaczonych do produkcji telewizyjnej oraz filmowej. Największa z nich, o powierzchni ponad 1.600 m², będzie przeznaczona do produkcji dużych widowisk telewizyjnych z udziałem publiczności, dwie kolejne - o powierzchniach po 800 m² każda - dedykowane będą do wszelkiego rodzaju formatów telewizyjnych (teleturniejów, audycji muzycznych i innych cykli telewizyjnych). Pozostałe trzy hale zdjęciowe, o zróżnicowanych powierzchniach od 500 do 800 m², powstaną ze szczególnym przeznaczeniem dla realizacji seriali telewizyjnych i produkcji filmowej.

Prace budowlane rozpoczną się pod koniec czerwca 2010 a otwarcie obiektu planowane jest na lato 2011 roku.

Generalnym wykonawcą została firma Mirbud SA. - wartość kontraktu wynosi 37 mln zł. Planowana całkowita wartość inwestycji to ok. 50 mln zł.

Autor: masz / isb / pr

Wiecej informacji: ATM Grupa, studio filmowe, Mirbud

Komentarze (15) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia