WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Roman Młodkowski rozstał się z Grupą Onet-RAS Polska

Gorący temat

Entuzjazm gwiazd w konfetti promuje wiosenną ramówkę Telewizji Polskiej (wideo)

8

Axel Springer inwestuje w Magic Leap, chce tworzyć materiały w technologii AR

2018-02-13 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Koncern Axel Springer stał się udziałowcem firmy Magic Leap zajmującej się rozwojem technologii rozszerzonej rzeczywistości. Wydawca zamierza wykorzystać rozwiązania AR do publikowania swoich autorskich treści.

Axel Springer inwestuje w Magic Leap, chce tworzyć materiały w technologii AR

O nowej inwestycji dokonanej przez Axel Springer Digital Ventures, część koncernu Axel Springer poinformowano w komunikacie.

Zgodnie z nim Axel Springer wziął udział w rundzie finansowania firmy Magic Leap, amerykańskiego startupu działającego na rynku od 2011 r. Zajmuje się on tworzeniem rozwiązań z segmentu rozszerzonej rzeczywistości (AR).

W grudniu ub.r. Magic Leap zaprezentował wyprodukowane przez siebie gogle AR i zapowiedział wprowadzenie ich na rynek w br. wraz z narzędziami przeznaczonymi dla twórców treści.

Axel Springer nie zdradził wartości swojej inwestycji w Magic Leap. Wcześniej firma otrzymała w sumie 2 mld dol. od takich inwestorów jak Google, Alibaba, Warner Bros, Qualcomm, Kleiner Perkins Caufield Byers czy Andreessen Horowitz.

Axel Springer sugeruje, że dzięki obecnej inwestycji zamierza wykorzystać rozwiązania opracowane przez Magic Leap do tworzenia własnych dziennikarskich treści z użyciem rozszerzonej rzeczywistości.

Szczegółów w tej sprawie wydawca na razie nie podał.

Autor: ps

Wiecej informacji: Axel Springer, Magic Leap, AR, rozszerzona rzeczywistość

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia