WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Projekty w Google DNI Fund będą musiały wskazać źródło zarobków

Beata Biel: z Google News Lab do Grupy TVN

2017-09-05 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Od początku września Beata Biel odpowiada za projekt informacyjny Konkret24, który tworzą Grupy TVN. Do maja związana była z Google News Lab.

Beata Biel, fot. twitter Beata Biel, fot. twitter

Biel kieruje projektem Konkret24, który działa w ramach działu portali informacyjnych TVN-u. Platforma zajmie się weryfikacją fake newsów w internecie, jest współfinansowana z programu Google Digial News Initiative. Projekt wspiera rozwój europejskiej branży informacyjnej i jakościowego dziennikarstwa cyfrowego.

Do maja tego roku Beata Biel związana była z Google News Lab, gdzie była odpowiedzialna za szkolenia mediów w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Google News Lab jest częścią Digital News Initiative (DNI).

Biel pracowała wcześniej jako dziennikarka i realizatorka telewizyjna. Przez wiele lat związana była z telewizją TVN (głównie z programami "Uwaga!" i "Superwizjer") - tam pracowała jako dziennikarz, szef zespołu dokumentalistów, a w końcu wydawca.

Jest stypendystką Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) w Waszyngtonie, laureatką nagród dziennikarskich za reportaże.

Konkret24 jest jednym z sześciu polskich projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu Google DNI Innovation. Dotacje pozyskały także Polska Press Grupa, Gremi Media, Wirtualna Polska, 300polityka i Stowarzyszenie Gazet Lokalnych.

WP i Polska Press pracują nad rozwiązaniami, które mają ograniczyć zjawisko fake newsów. Gremi opracowuje bazę oświadczeń majątkowych osób publicznych. 300polityka przygotowuje aplikację o działalności lobbystów TrackTheLobby. Stowarzyszenie Gazet Lokalnych swoje dofinansowanie przeznaczy na People Publish Platform, gdzie będą publikowane artykuły nadesłane przez użytkowników.

Autor: jd

Wiecej informacji: Beata Biel, Google News Lab, Digital News Initiative, Konkret24, Grupa TVN

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia