SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Brygida Grysiak odpowiedzialna za przestrzeganie standardów i dobrych praktyk w TVN i TVN24

Od czerwca br. dziennikarka Brygida Grysiak obejmie w Grupie TVN nowo utworzoną funkcję redaktora odpowiedzialnego za przestrzeganie standardów i dobrych praktyk dziennikarskich - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Brygida Grysiak, fot. TVN Article

Stanowisko zostało utworzone w departamencie newsów w TVN. Do zadań Brygidy Grysiak należy doradzanie pracownikom na temat dobrych praktyk dziennikarskich, organizacja warsztatów i szkoleń, a także bezpośrednia współpraca ze stacją.

Funkcja redaktora analizującego standardy i dobre praktyki dziennikarskie jest standardem w redakcjach w USA. To pierwsze takie stanowisko w polskich mediach.

Portal Wirtualnemedia.pl dotarł do e-maila, który wysłał do pracowników Adam Pieczyński, obecnie wiceprezes Discovery i TVN odpowiedzialny za wszystkie kanały oraz programy informacyjne, w tym również za nowo powstałą komórkę informacji sportowych. Mail pochodzi z 13 kwietnia, a z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że nad ustanowieniem takiej funkcji Grupa TVN pracowała już od kilku miesięcy.

- Dzisiaj, gdy nasze kanały informacyjne, serwisy internetowe i programy rozrosły się, czyniąc nas największym referencyjnym medium elektronicznym w Polsce, najlepiej oglądanym w Europie i liczącym się wśród organizacji newsowych na świecie, przyszedł moment na wzmocnienie naszych zdolności do samooceny w kwestiach zasadniczych, takich jak zgodność z naszym kodeksem etycznym, wartościami dziennikarskimi, etyką zawodową. Stąd decyzja o utworzeniu w tym celu w Departamencie Newsów w TVN nowej funkcji: Redaktora Odpowiedzialnego za Przestrzeganie Standardów i Dobrych Praktyk Dziennikarskich - pisze w mailu do pracowników Adam Pieczyński.

- Osoba ta będzie na co dzień do Waszej dyspozycji, by dyskutować o Waszych dylematach, wątpliwościach, sporach merytorycznych. Będzie pomagać w ich rozstrzyganiu w oparciu o przyjęte wspólnie zasady, opisane we Wskazówkach Warsztatowych, które pod jej nadzorem będą dynamicznie rozwijane. Będzie organizować warsztaty dziennikarskie i nasze wewnętrzne debaty. Będzie, wreszcie, rekomendować Kierownictwu Stacji konkretne rozwiązania w konkretnych sprawach - wyjaśnia.

Brygida Grysiak obejmie nowe obowiązki od 1 czerwca br. Do momentu publikacji artykułu biuro prasowe TVN nie odpowiedziało na nasze pytania.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2017 roku wyniósł 9,87 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Brygida Grysiak odpowiedzialna za przestrzeganie standardów i dobrych praktyk w TVN i TVN24

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
norbert pokora
Syzyfowa praca
38 7
odpowiedź
User
bartek kopczynski
Fala hejtu za 3 ... 2 ... 1 ...
18 24
odpowiedź
User
Gary
Hmm... dlaczego nie Agata Adamek?
22 4
odpowiedź
User
arek mąkowski
Szkoda jej - sporo roboty będzie miała.
39 7
odpowiedź
User
Pukki
Na dzień dobry Leszek Dawidowicz z czarno na białym...
22 8
odpowiedź
User
Dob
Standardy i dobre praktyki w TVN ? Durczok byłby najlepszym specem.
47 12
odpowiedź
User
Tomasz Daniel Wiktorowski
Doskonała dziennikarka i osoba godna zaufania. Profesjonalistka w pełnym wymiarze.
Przydałaby się w TVP, ale żeby tam pracować trzeba nie mieć honoru.
32 50
odpowiedź
User
Tomasz Daniel Wiktorowski
Doskonała dziennikarka i osoba godna zaufania. Profesjonalistka w pełnym wymiarze.
Przydałaby się w TVP, ale żeby tam pracować trzeba nie mieć honoru.
21 39
odpowiedź
User
Dustman
Standardy i dobre praktyki? W TVN i TVN 24? Zdecydujcie się, albo jedno albo drugie.
50 21
odpowiedź
User
Aff
A pan Pieczyński który nadzorował Kamila Durczoka i znał wszystkie zarzuty ale udawał że nie słyszy, to już jest po szkoleniu ?
50 4
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing