SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

CBA w TVP. "To może zaważyć na losach prezesa"

CBA prowadzi analizę dokumentów finansowych w Telewizji Polskiej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Po zakończeniu tego etapu zapadnie decyzja, czy zostanie wszczęte śledztwo. To z kolei może zaważyć na losach prezesa Jacka Kurskiego: umocnić, bądź osłabić jego pozycję.

Jacek Kurski, fot. akpa Article

Analizie poddawane są dokumenty w sprawie zakupu specjalistycznego sprzętu. Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA  w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl mówi, że czynności wykonywane w siedzibie publicznego nadawcy są pierwszym krokiem dla podjęcia decyzji, czy zacznie się kontrola lub śledztwo, przeprowadzane przez CBA. - Jeżeli wchodzimy na kontrolę do jakiejś placówki, mamy wówczas znacznie większe uprawnienia, niż podczas wykonywania analiz. W tej chwili w telewizji trwa analiza dokumentów związanych z zakupami specjalistycznego sprzętu, po której zdecydujemy, co dalej - objaśnia Temistokles Brodowski.

Rzecznik CBA nie podaje, za jaki okres analizowane są dokumenty. Jednak wyniki tej analizy mogą wpłynąć na pozycję Jacka Kurskiego w TVP. - Prezes Kurski jest w tej chwili nieodwoływalny, a jego pozycja wynika w dużej mierze z tego, że nie bardzo jest kim go zastąpić, ale także z przekonania władz partii, ze znakomicie wywiązuje się z powierzonego mu zadania. To znaczy: zdobywa punkty polityczne dla partii, nawet kosztem tego, że ludzie kręcą nosem na "Wiadomości". Z siedziby szefostwa partii płynie przekaz, że to się bardzo podoba - mówi nam anonimowo poseł Prawa i Sprawiedliwości, członek Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Z naszych informacji wynika, że pozycję Kurskiego jako prezesa TVP podważył w oczach osób z kręgów prezesa PiS dopiero pomysł zaciągnięcia 800-milionowego kredytu. Jacek Kurski miał skierował wniosek do ministra finansów Mateusza Morawieckiego o udzielenie spółce kredytu w tej wysokości przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

- Jeśli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego znajdą podstawy dla wszczęcia kontroli lub śledztwa, a sprawa dotyczy zakupów dokonywanych za poprzedniego szefostwa TVP, wtedy Jacek Kurski zyska nowe punkty i umocni jeszcze bardziej pozycję. Jeśli jednak nic z tego nie wyjdzie, oglądalność nadal będzie spadać, a prezes Kurski uprze się przy zaciągnięciu tak wysokiego kredytu, wówczas dopiero będzie można mówić o jego słabnącej pozycji - mówi nam poseł PiS.

Ze sprawozdania finansowego wynika, że TVP w 2016 roku zanotowała 180 mln zł straty, spadła też oglądalność wszystkich kanałów nadawcy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CBA w TVP. "To może zaważyć na losach prezesa"

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
🙈🙉🙊
Anonimowy Czaban udziela informacji
59 6
odpowiedź
User
Jacek i Pla
Jacku, nigdy nie zapomnimy ci wyciętego serduszka.
87 11
odpowiedź
User
pamietamy
a kiedy tvn----tvn24 przyjmie,.cbs,. tam byłoby sporo do roboty tam zajrzeć tam by była tematyka kryminalna
25 97
odpowiedź
User
sin
Towarzyszu Kurski: "Sztandar TVP wyprowadzić!"
57 12
odpowiedź
User
Parauszek
"Spadła oglądalność wszystkich kanałów nadawcy"? Rozumiem polityczne rozedrganie Wirtualnych Mediów, ale łatwo w takim stanie wypaść z orbity. Spadek nie dotyczył chyba TVP ABC. Jeśli ktoś uzna, że to nisza, znaczy, że nie zna się na mediach...
24 22
odpowiedź
User
Serbu
Kurski - nie ma bardziej oślizgłego typa.
58 9
odpowiedź
User
Zygmunt
To jest właśnie PiSia ekonomia. 180mln strat, 800mln potrzebne aby przetrwać kolejny rok, spada oglądalność wszystkich kanałów ale PIS glosi sukces.
61 9
odpowiedź
User
jan
to zła robota Kurskiego
31 4
odpowiedź
User
Noname
a kiedy tvn----tvn24 przyjmie,.cbs,. tam byłoby sporo do roboty tam zajrzeć tam by była tematyka kryminalna


Czy mi się wydaje, czy tvn i tvn24 nie dostają ani pieniędzy z abonamentu, ani zastrzyków gotówki od państwa...
68 7
odpowiedź
User
Karol
"Prezes Kurski jest w tej chwili nieodwoływalny, a jego pozycja wynika w dużej mierze z tego, że nie bardzo jest kim go zastąpić, ale także z przekonania władz partii, ze znakomicie wywiązuje się z powierzonego mu zadania. To znaczy: zdobywa punkty polityczne dla partii, nawet kosztem tego, że ludzie kręcą nosem na "Wiadomości". Z siedziby szefostwa partii płynie przekaz, że to się bardzo podoba..."

MA-SA-KRA Od 1990 roku telewizja nigdy nie była bez wpływu rządzących, ale to co się teraz dzieje żywcem przypomina okres sprzed 1989 roku. No komuna pełną gębą.
54 9
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing