WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Karol Wilczko po 10 latach odchodzi z zarządu Comperii, firma rozważa nową emisję akcji

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

Comperia: w 2017 roku wpływy wzrosły o 37 proc., a strata zmalała ponad dwukrotnie

2018-03-05 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W ub.r. grupa kapitałowa Comperia (wydawca m.in. serwisów Comperia.pl, eHipoteka.com, Banki.pl, Telepolis.pl) zanotowała 22,38 mln zł wpływów ze sprzedaży (po wzroście o 37 proc. w skali roku) i 3,38 mln zł straty netto (wobec 8,86 mln zł straty w 2016 roku).

Shutterstock.com Shutterstock.com

Comperia w ub.r. miała niecałe 4 mln zł straty ze sprzedaży (wobec 6,92 mln zł w 2016 roku) oraz 1,12 mln zł zysku EBITDA (w 2016 roku było to 5,1 mln zł straty EBITDA).

- Działania biznesowe podejmowane były głównie w segmencie reklamy efektywnościowej z bankami i innymi instytucjami finansowymi. Stabilizacja przychodów pozwoliła rozpocząć prace nad nowymi produktami dla naszych klientów. Wraz z dobrą pozycja rynkową Comperia.pl daje to solidną podstawę do wzrostu przychodów w roku 2018 - stwierdził prezes spółki Grzegorz Długosz w liście do akcjonariuszy.

Długosz prezesem firmy został w sierpniu ub.r., niedługo potem członkiem zarządu został Wojciech Małek.

- Podjęto wewnętrzne prace nad analizą kierunków rozwoju firmy. W ich wyniku spółka postanowiła pozyskać kapitał na rozwój w drodze emisji akcji. W pierwszej połowie 2018 r prace te będą finalizowane - dodał Grzegorz Długosz. Ten zamiar spółka ogłosiła w połowie stycznia.

Przychody Comperii z produktów kredytowych wzrosły w skali roku o 30 proc. do 9,77 mln zł, z produktów lokacyjnych - o 68 proc. do 6,36 mln zł, a z działalności ubezpieczeniowej - o 78 proc. do 1,84 mln zł.

Wpływy z produktów kredytowych i lokacyjnych stanowiły w ub.r. 72 proc. wszystkich przychodów firmy, wobec 69 proc. w 2016 roku.

- Segment ubezpieczeń powrócił na ścieżkę rozwoju w budowaniu sieci sprzedaży oraz rozwoju informatycznych platform obsługi klienta i sprzedaży. Strata realizowana na tym segmencie działalności była mniejsza od planowanej - zaznaczył Grzegorz Długosz. - Rozpoczęliśmy przygotowania do działania w nowych warunkach regulacyjnych w tym RODO i PSD2. Spółka prowadzi szereg projektów rozwojowych z zakresu obecnie obsługiwanego biznesu oraz poszerzenia potencjału przychodów - opisał.

Autor: tw

Wiecej informacji: Comperia, Grzegorz Długosz

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia