WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Plus w SMS-ach do użytkowników zapowiada dopłaty w roamingu

Gorący temat

Bronisław Wildstein z nagrodą Pan Cogito od Akademickich Klubów Obywatelskich

3

Cyfrowy Polsat przejmuje Coltex ST, niezależnego dystrybutora sieci Plus

2017-11-14 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Liberty Poland, spółka należąca do grupy Cyfrowy Polsat złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie firmy Coltex ST, największego niezależnego dystrybutora sieci komórkowej Plus. Kwota transakcji nie jest znana, udziały Coltex ST są wyceniane na kwotę 27,5 mln złotych.

Cyfrowy Polsat przejmuje Coltex ST, niezależnego dystrybutora sieci Plus

Coltex ST jest niezależnym dystrybutorem usług oferowanych przez sieć komórkową Plus, zajmuje się też ofertą Cyfrowego Polsatu. Obecnie firma prowadzi w Polsce sieć 220 punktów sprzedaży i zatrudnia tysiąc pracowników.

Jak podał w komunikacie UOKiK transakcja przejęcia Coltex ST przez Liberty Poland ma objąć 100 proc. udziałów spółki. Wartości transakcji nie podano, jednak według dokumentów złożonych u regulatora udziały Coltex ST zostały wycenione na kwotę 27,5 mln zł.

Na razie nie wiadomo czy i kiedy UOKiK wyda decyzję w sprawie przejęcia Coltex ST przez Liberty Poland.

Grupa Cyfrowy Polsat w trzecim kwartale br. zanotowała 2,39 mld zł przychodów i spadek zysku netto o 13 proc. do 234,9 mln zł. Na koniec września firma miała sprzedanych 16,41 mln jednostkowych usług, liczba abonentów zmalała o 1,2 proc. do 5,79 mln.

Autor: ps

Wiecej informacji: Coltex ST, Cyfrowy Polsat, Plus

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia