SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Dominik Zdort felietonistą „W Sieci”, Filip Memches współpracownikiem „Do Rzeczy”

Dominik Zdort, redaktor naczelny serwisu TVP.info, został felietonistą tygodnika „W Sieci” (Fratria), natomiast Filip Memches zaczął współpracę z „Do Rzeczy” (Orle Pióro). Wcześniej obaj pracowali w „Rzeczpospolitej”.

Dominik Zdort i Filip Memches Article

Felietony Dominika Zdorta publikowane są z nadtytytułem „Prawda nie leży pośrodku”. Ukazały się w dwóch poprzednich numerach „W Sieci”, kolejny jest w bieżącym wydaniu tygodnika.

Zdort od połowy lutego br. jest redaktorem naczelnym serwisu internetowego TVP.info. Wcześniej przez ponad 20 lat był związany z „Rzeczpospolitą” - od 1993 roku do końca ub.r. (z przerwą w latach 2003-2006). Przez ostatnie pięć lat był szefem działu Opinie i „Plusa Minusa”, weekendowego wydania tego dziennika. Odszedł razem z innymi redaktorami „Plusa Minusa” Filipem Memchesem, Beatą Zubowicz i Wojciechem Stanisławskim.

Memches zaczął właśnie współpracę z „Do Rzeczy”, zadebiutował na jego łamach w poprzednim wydaniu. - Na łamach „Do Rzeczy” opublikowałem na razie tylko jeden tekst, a kwestia publikowania kolejnych pozostaje otwarta - zaznaczył w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl. - Podobnie jest z miesięcznikiem internetowym Nowa Konfederacja - w marcu ukazał się tam jeden mój tekst. Wobec żadnego z tytułów prasowych nie mam żadnych zobowiązań, publikuję jako autor zewnętrzny - dodał.

- Na razie jest to współpraca od czasu do czasu, może w przyszłości będzie bardziej regularna - przekazał portalowi Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”.

Od stycznia br. Filip Memches jest związany z Polskim Radiem 24, prowadzi niektóre audycje publicystyczne („Podsumowanie dnia” i „Gorący temat”) oraz cotygodniowy program „Życie z duszą czy bez”.

Memches z „Rzeczpospolitą” był związany przez kilka lat. Współpracował jako publicysta z tym dziennikiem i z tygodnikiem „Uważam Rze” (w latach 2011-2012, kiedy redagowali go dziennikarze, z których część pracuje obecnie w „Do Rzeczy”), a w latach 2012-2016 był sekretarzem działu Opinie, zajmował się m.in. weekendowym wydaniem „Plus Minus”.

Według danych ZKDP w lutym br. średnia sprzedaż ogółem „W Sieci” wynosiła 75 085 egz., a „Do Rzeczy” - 58 505 egz.

Dołącz do dyskusji: Dominik Zdort felietonistą „W Sieci”, Filip Memches współpracownikiem „Do Rzeczy”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
i pielucha pełna...
Zdort dawno mentalnie był wSieci. A czasem w Warszawskiej.
11 0
odpowiedź
User
z paksu do śmaksu
Jak rozpoznać prawicowego dziennikarza? Po okrągłej buzi i cienkich oprawkach.
4 1
odpowiedź
User
Jarosław
Kogo oni obchodzą?!
5 0
odpowiedź
User
???
Od Hajdarowicza do Karnowskich i Lisickiego???
0 0
odpowiedź
User
Apofis
Wsieci ?, raczej w d... u Biereckiego.
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry