WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polsat liderem oglądalności w DVB-T w 2017 roku. Duże wzrosty kanałów z MUX-8

Gorący temat

„Gazeta Polska Codziennie” wspiera związaną z pismem sędzię jako kandydatkę do KRS i broni Ryszarda Czarneckiego ws. słów o Róży Thun

5

Dorota Roman po 20 latach zwolniona z TVP, nowy wydawca „Magazynu Expresu Reporterów”

2018-01-12 A A A KOMENTARZE: 14 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wydawca „Magazynu Ekspresu Reporterów” w TVP2 Dorota Roman otrzymała wypowiedzenie i odchodzi ze stanowiska - nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Dorota Roman po 20 latach zwolniona z TVP, nowy wydawca „Magazynu Expresu Reporterów”

Roman pracowała w TVP od 1997 roku, początkowo pełniła funkcję reportera, następnie prowadziła programy informacyjne i publicystyczne oraz była ich wydawcą. Przez kilkanaście lat brała udział w tworzeniu nadawanego w TVP2 „Magazyn Ekspresu Reporterów”. Dorota Roman współtworzyła „Pytanie na śniadanie”. W 2016 roku pracowała także w TV Puls jako menedżera ds. produkcji antenowych.

Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl, w czwartek Dorota Roman otrzymała wypowiedzenie i odchodzi ze stanowiska wydawcy „Magazynu Ekspresu Reporterów”. Decyzję miał podjąć Przemysław Wojciechowski, były wiceszef TAI ds. publicystyki w TVP Info, który wspólnie z Krzysztofem Karwowskim (obecnie doradcą zarządu) nadzoruje publicystykę w TVP.

Dziennikarka nie chciała z nami rozmawiać. - Nie komentuję tej sprawy - ucina w odpowiedzi na pytania.

Z naszych ustaleń wynika, że nowym wydawcą „Magazynu Ekspresu Reporterów” w Dwójce zostanie Jacek Daciów, który do września ub.r. był redaktorem nadzorującym „Magazyn śledczy Anity Gargas” w TVP1. Zastąpił go Przemysław Wenerski.

Przemysław Wojciechowski od 2010 roku był wicedyrektorem Agencji Produkcji Telewizyjnej TVP i szefem redakcji programów publicystycznych i społecznych w TVP1. W przeszłości związany był także z TVN.

Średnia widownia „Magazynu Expresu Reporterów” w okresie od 29 sierpnia do 12 września 2017 roku wyniosła 1,75 mln osób. Przełożyło się to na 15,23 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 10,76 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 12,16 proc. w grupie 16-59.

Autor: łb

Wiecej informacji: Magazyn Ekspresu Reporterów, TVP2, Dorota Roman, Jacek Daciów

Komentarze (14) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia