WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Zespół Coma zagra koncert w radiowej Trójce

Zmienione pasmo sobotnie i nowa audycja „Po herbacie” w wiosennej ramówce radiowej Dwójki

2018-03-02 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Z początkiem marca Program Drugi Polskiego Radia ruszył z wiosenną ramówką. Znalazł się w niej cykl poświęcony twórczości Zbigniewa Herberta, a także audycje poświęcone odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Od soboty wystartuje też nowa odsłona audycji „Poranek Dwójki”.

Zmienione pasmo sobotnie i nowa audycja „Po herbacie” w wiosennej ramówce radiowej Dwójki

„Poranek Dwójki” jest sobotnim pasmem, prowadzonym naprzemiennie przez Piotra Kędziorka, Tomasza Obertyna, Marcin Pestę i Pawła Siwka. Trwa 3 godziny, zaczyna się o godz. 7.00. Teraz formuła pasma lekko się zmieni. - Co tydzień będziemy odwiedzać różne miejsca w Polsce, aby śledzić życie kulturalne nie tylko wielkich miast. Przybliżymy wiedzę etnograficzną i antropologiczne spojrzenie na świat w „Abecadle Etnografa” - mów Piotr Kędziorek, redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej. Na finał „Poranka Dwójki” Wojciech Ossowski przedstawiał będzie felietony związane z historią polskiego folku.

W poniedziałek 5 marca o godz. 19.30 na antenie Dwójki zadebiutuje nowy cykl programów „Fortepianiści”. Przygotowuje je Andrzej Sułek. Autor opowie o drodze fortepianu na estrady koncertowe i powrocie historycznego instrumentarium klawiszowego do praktyki wykonawczej.

Z okazji roku Zbigniewa Herberta rozgłośnia zaproponuje także prezentację wszystkich wierszy poety, w cyklu „Herbert w Kanonie. Kanon Herberta” (opracowanie Doroty Gacek). Zaprezentowany zostanie na antenie cały dorobek autora, począwszy od debiutanckiego tomiku „Struna światła” (1956), poprzez prozę poetycką, aż do wierszy z ostatniego tomu „Epilog burzy” (1998).

Na 100-lecie odzyskania niepodległości Dwójka proponuje również nowy cykl „100 lat muzyki polskiej. Od Paderewskiego do Zagajewskiego” Joanny Grotkowskiej i Marcina Majchrowskiego Prezentowane w nich będą najważniejsze zjawiska i nurty muzyki w twórczości kompozytorów polskich ostatnich 100 lat. Na antenie pojawi się także cykliczna audycja „Rzeczpospolite” prof. Antoniego Dudka (pierwszy poniedziałek w miesiącu, godz. 21.30). Program poświęcony będzie mniej znanym aspektom wydarzeń o zasadniczym znaczeniu dla dziejów Polski w XX w.

Ponadto usunięto z ramówki audycję „Five O’clock”, zastąpi ją program „Po herbacie” Agaty Kwiecińskiej (co druga sobota, w godz. 17.00-19.00). Autorka będzie rozmawiać z zaproszonymi muzykami i proponować słuchaczom własne utwory gości lub interpretacje dzieł w ich wykonaniu.

Z danych Radio Track wynika, że w całym 2017 roku udział radiowej Dwójki w rynku słuchalności wyniósł 0,5 proc.

Autor: jk

Wiecej informacji: Dwójka, Polskie Radio

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia