SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Zmienione pasmo sobotnie i nowa audycja „Po herbacie” w wiosennej ramówce radiowej Dwójki

Z początkiem marca Program Drugi Polskiego Radia ruszył z wiosenną ramówką. Znalazł się w niej cykl poświęcony twórczości Zbigniewa Herberta, a także audycje poświęcone odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Od soboty wystartuje też nowa odsłona audycji „Poranek Dwójki”.

Article

„Poranek Dwójki” jest sobotnim pasmem, prowadzonym naprzemiennie przez Piotra Kędziorka, Tomasza Obertyna, Marcin Pestę i Pawła Siwka. Trwa 3 godziny, zaczyna się o godz. 7.00. Teraz formuła pasma lekko się zmieni. - Co tydzień będziemy odwiedzać różne miejsca w Polsce, aby śledzić życie kulturalne nie tylko wielkich miast. Przybliżymy wiedzę etnograficzną i antropologiczne spojrzenie na świat w „Abecadle Etnografa” - mów Piotr Kędziorek, redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej. Na finał „Poranka Dwójki” Wojciech Ossowski przedstawiał będzie felietony związane z historią polskiego folku.

W poniedziałek 5 marca o godz. 19.30 na antenie Dwójki zadebiutuje nowy cykl programów „Fortepianiści”. Przygotowuje je Andrzej Sułek. Autor opowie o drodze fortepianu na estrady koncertowe i powrocie historycznego instrumentarium klawiszowego do praktyki wykonawczej.

Z okazji roku Zbigniewa Herberta rozgłośnia zaproponuje także prezentację wszystkich wierszy poety, w cyklu „Herbert w Kanonie. Kanon Herberta” (opracowanie Doroty Gacek). Zaprezentowany zostanie na antenie cały dorobek autora, począwszy od debiutanckiego tomiku „Struna światła” (1956), poprzez prozę poetycką, aż do wierszy z ostatniego tomu „Epilog burzy” (1998).

Na 100-lecie odzyskania niepodległości Dwójka proponuje również nowy cykl „100 lat muzyki polskiej. Od Paderewskiego do Zagajewskiego” Joanny Grotkowskiej i Marcina Majchrowskiego Prezentowane w nich będą najważniejsze zjawiska i nurty muzyki w twórczości kompozytorów polskich ostatnich 100 lat. Na antenie pojawi się także cykliczna audycja „Rzeczpospolite” prof. Antoniego Dudka (pierwszy poniedziałek w miesiącu, godz. 21.30). Program poświęcony będzie mniej znanym aspektom wydarzeń o zasadniczym znaczeniu dla dziejów Polski w XX w.

Ponadto usunięto z ramówki audycję „Five O’clock”, zastąpi ją program „Po herbacie” Agaty Kwiecińskiej (co druga sobota, w godz. 17.00-19.00). Autorka będzie rozmawiać z zaproszonymi muzykami i proponować słuchaczom własne utwory gości lub interpretacje dzieł w ich wykonaniu.

Z danych Radio Track wynika, że w całym 2017 roku udział radiowej Dwójki w rynku słuchalności wyniósł 0,5 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmienione pasmo sobotnie i nowa audycja „Po herbacie” w wiosennej ramówce radiowej Dwójki

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
masz
Oj, chyba trochę pokręciliście z informacją o Poranku Dwójki. To audycja emitowana codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00- 10.00. Z tą różnicą, że sobotnia audycja była przygotowywana przez RCKL i obecne zmiany dotyczą wydania sobotniego...
8 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing