WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Trójka pierwszy raz od 14 lat bez patronatu nad Open’er Festival

Gorący temat

Dziennikarze krytykują okładkę „Wysokich Obcasów” z hasłem „Aborcja jest OK”

40

Dziecięca redakcja Polskiego Radia nie chciała uczestniczyć w szkolnej uroczystości. „Zahacza o politykę”

2017-04-19 A A A KOMENTARZE: 11 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Polskie Radio omówiło wzięcia udziału w pikniku naukowym, towarzyszącym otwarciu mini-muzeum techniki przy jednej z podwarszawskich szkół. Powodem miało być „zahaczanie o politykę” tej uroczystości. - To pokazuje, w jakiej chorej rzeczywistości funkcjonujemy - mówi dla Wirtualnemedia.pl dziennikarz i PR-owiec Leszek Kraskowski, jeden z organizatorów muzeum. Po naszej interwencji PR zmieniło jednak zdanie i zapowiedziało przybycie reporterów do szkoły.

Dziecięca redakcja Polskiego Radia nie chciała uczestniczyć w szkolnej uroczystości. „Zahacza o politykę”

22 kwietnia w podwarszawskim Ustanowie otwarte ma zostać Mini Muzeum Techniki. Zorganizowali je rodzicie dzieci po tym, jak podczas szkolnej wycieczki uczniowie zachwycili się prawdziwym Muzeum Techniki, funkcjonującym przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. - Włączyły się też dzieci. Wracając od babć i dziadków przynoszą, a to przedwojenny telefon, a to maszynę do pisania, a to stare żelazko. W ten sposób symbolicznie wspieramy warszawskie Muzeum Techniki, któremu grozi likwidacja - mówi dla Wirtualnemedia.pl Leszek Kraskowski, jeden z organizatorów Mini Muzeum Techniki.

Na otwarcie - połączone z Rodzinnym Piknikiem Naukowym - rodzice zaprosili reporterów Polskiego Radia Dzieciom (słuchać można go w internecie bądź za pośrednictwem specjalnej aplikacji). - Myśleliśmy, że reporterzy porozmawiają z naszymi dzieciakami o ciekawych eksponatach. Przecież to redakcja dziecięca Polskiego Radia, nie chodziło nam o nic innego - relacjonuje Leszek Kraskowski.

Odpowiedź przedstawicielki Polskiego Radia nie pozostawiła złudzeń: pomysł jest dobry, ale radiowcy nie przyjadą na miejsce, gdyż sprawa ma polityczny podtekst. - Akcja jest naprawdę zacna, ale po rozmowie z moimi kierownikami niestety, muszę przekazać informację, że Polskie Radio Dzieciom nie będzie mogło wesprzeć akcji. Związane jest to z tym, że jednak akcja gdzieś na dalszym planie zahacza o politykę, a nasza stacja zupełnie w sprawy jakkolwiek polityczne mieszać się nie chce - brzmiała odpowiedz przedstawicielki Polskiego Radia Dzieciom.

- Nie miałbym pretensji, gdyby ich to po prostu nie zainteresowało albo nie zmieściło się w ramówce. Ale sprawa polityczna? Myślę, że kierownictwo Polskiego Radia boi się już własnego cienia - mówi Leszek Kraskowski.

Zapytana przez Wirtualnemedia.pl jakie były „polityczne” powody odmowy, Małgorzata Kaczmarczyk – rzecznik prasowy najpierw poprosiła o czas na zbadanie sprawy. Po kilku godzinach wróciła z odpowiedzią. - Jak informuje mnie kierownik Redakcji Audycji Dziecięcych i Młodzieżowych, na Rodzinnym Pikniku Naukowym w Ustanowie będzie obecny reporter Polskiego Radia Dzieciom. Relacje z imprezy przedstawimy w audycji „Popołudnik” - informuje Kaczmarczyk.

Leszek Kraskowski nie kryje zadowolenia z takiego rozwiązania. - To drobna sprawa, ale pięknie oddaje klimat dzisiejszych mediów. Pokazuje, w jak chorej funkcjonujemy rzeczywistości - podsumowuje.

Polskie Radio Dzieciom nadaje od 1 kwietnia 2015 roku. Jest kanałem nadającym w technologii cyfrowej w systemie DAB+ i zupełnie pozbawione reklam. Skierowane jest do dzieci w wieku 3 – 7 lat oraz skalibrowane na aktywizację ich rodziców.

Autor: jk

Wiecej informacji: Polskie Radio, Leszek Kraskowski, Mini Muzeum Techniki, Polskie Radio Dzieciom

Komentarze (11) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia