SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Dziecięca redakcja Polskiego Radia nie chciała uczestniczyć w szkolnej uroczystości. „Zahacza o politykę”

Polskie Radio omówiło wzięcia udziału w pikniku naukowym, towarzyszącym otwarciu mini-muzeum techniki przy jednej z podwarszawskich szkół. Powodem miało być „zahaczanie o politykę” tej uroczystości. - To pokazuje, w jakiej chorej rzeczywistości funkcjonujemy - mówi dla Wirtualnemedia.pl dziennikarz i PR-owiec Leszek Kraskowski, jeden z organizatorów muzeum. Po naszej interwencji PR zmieniło jednak zdanie i zapowiedziało przybycie reporterów do szkoły.

Article

22 kwietnia w podwarszawskim Ustanowie otwarte ma zostać Mini Muzeum Techniki. Zorganizowali je rodzicie dzieci po tym, jak podczas szkolnej wycieczki uczniowie zachwycili się prawdziwym Muzeum Techniki, funkcjonującym przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. - Włączyły się też dzieci. Wracając od babć i dziadków przynoszą, a to przedwojenny telefon, a to maszynę do pisania, a to stare żelazko. W ten sposób symbolicznie wspieramy warszawskie Muzeum Techniki, któremu grozi likwidacja - mówi dla Wirtualnemedia.pl Leszek Kraskowski, jeden z organizatorów Mini Muzeum Techniki.

Na otwarcie - połączone z Rodzinnym Piknikiem Naukowym - rodzice zaprosili reporterów Polskiego Radia Dzieciom (słuchać można go w internecie bądź za pośrednictwem specjalnej aplikacji). - Myśleliśmy, że reporterzy porozmawiają z naszymi dzieciakami o ciekawych eksponatach. Przecież to redakcja dziecięca Polskiego Radia, nie chodziło nam o nic innego - relacjonuje Leszek Kraskowski.

Odpowiedź przedstawicielki Polskiego Radia nie pozostawiła złudzeń: pomysł jest dobry, ale radiowcy nie przyjadą na miejsce, gdyż sprawa ma polityczny podtekst. - Akcja jest naprawdę zacna, ale po rozmowie z moimi kierownikami niestety, muszę przekazać informację, że Polskie Radio Dzieciom nie będzie mogło wesprzeć akcji. Związane jest to z tym, że jednak akcja gdzieś na dalszym planie zahacza o politykę, a nasza stacja zupełnie w sprawy jakkolwiek polityczne mieszać się nie chce - brzmiała odpowiedz przedstawicielki Polskiego Radia Dzieciom.

- Nie miałbym pretensji, gdyby ich to po prostu nie zainteresowało albo nie zmieściło się w ramówce. Ale sprawa polityczna? Myślę, że kierownictwo Polskiego Radia boi się już własnego cienia - mówi Leszek Kraskowski.

Zapytana przez Wirtualnemedia.pl jakie były „polityczne” powody odmowy, Małgorzata Kaczmarczyk – rzecznik prasowy najpierw poprosiła o czas na zbadanie sprawy. Po kilku godzinach wróciła z odpowiedzią. - Jak informuje mnie kierownik Redakcji Audycji Dziecięcych i Młodzieżowych, na Rodzinnym Pikniku Naukowym w Ustanowie będzie obecny reporter Polskiego Radia Dzieciom. Relacje z imprezy przedstawimy w audycji „Popołudnik” - informuje Kaczmarczyk.

Leszek Kraskowski nie kryje zadowolenia z takiego rozwiązania. - To drobna sprawa, ale pięknie oddaje klimat dzisiejszych mediów. Pokazuje, w jak chorej funkcjonujemy rzeczywistości - podsumowuje.

Polskie Radio Dzieciom nadaje od 1 kwietnia 2015 roku. Jest kanałem nadającym w technologii cyfrowej w systemie DAB+ i zupełnie pozbawione reklam. Skierowane jest do dzieci w wieku 3 – 7 lat oraz skalibrowane na aktywizację ich rodziców.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziecięca redakcja Polskiego Radia nie chciała uczestniczyć w szkolnej uroczystości. „Zahacza o politykę”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sin
Czyli likwidacja Muzeum Techniki ma kontekst polityczny.
15 2
odpowiedź
User
Max
A kim jest pan Krasowski?! Teraz juz wiemy.
9 1
odpowiedź
User
Klasyk
Dziennikarze Polskiego Radia maja byc na zawolanie radnych i przedszkola?! Idiotyczna sprawa. RMF tez by nie przyjechalo. A co z kanalem TVP ABC, byl??
7 18
odpowiedź
User
Marcin
Dla Polskiego Radia Dzieciom zakipiłem radio DAB+ bo jakoś nie preferujemy słuchania radia przez internet. Stacja na poziomie choć brakuje w niej muzyki dziecięcej oraz bajek opowiadanych. Mam nadzieję że nad tym popracują bo radio dla dzieci to bardzo dobry pomysł.
13 0
odpowiedź
User
H.
Poprawcie literówki.
8 1
odpowiedź
User
K.
" rodzice zaprosili reporterów Polskiego Radia Dzieciom (słuchać można go w internecie bądź za pośrednictwem specjalnej aplikacji). - Myśleliśmy, że"

cyfrowo w DAB+ już wyłączyli? - o niee -- gra
6 0
odpowiedź
User
ja
RMF to prywatna firma i tam nikt by nie mowil o odmowie wyjazdu z powodu politycznego, wrecz przeciwnie wtedy by przyjechali.
4 5
odpowiedź
User
Ja
Kierownictwo?! To ilu was tam jest?
8 0
odpowiedź
User
komercja
Kierownictwo?! To ilu was tam jest?


W publicznych mediach jest więcej "wodzów niż Indian" i "robić nie ma komu".
12 0
odpowiedź
User
dh
Na czym miało polegać to "zahaczanie o politykę", bo nie mogę znaleźć?
12 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing