SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarze Polska Press w poniedziałek wrócą do redakcji, będzie rotacyjny system pracy

Od czerwca Polska Press Grupa rezygnuje z części obostrzeń we wszystkich swoich redakcjach i pozwala dziennikarzom wrócić do pracy stacjonarnej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Naturalnie zapewnimy reporterom, redaktorom itp. pełne zabezpieczenie przed koronawirusem - zapewnia Joanna Pazio, rzeczniczka prasowa wydawcy.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy pandemii koronawirusa redakcje przeszły płynnie w tryb pracy zdalnej: zespoły zwykle kontaktowały się ze sobą za pośrednictwem komunikatorów internetowych lub pracowały wymiennie w małych grupach, które nie miały ze sobą żadnego kontaktu. W ten sposób pracują największe wydawnictwa, m.in. Agora, Ringier Axel Springer Polska, Polska Press Grupa, Wirtualna Polska czy ZPR Media.

W czasie stopniowego znoszenia przez rząd rygorów pandemicznych, niektóre redakcje i wydawnictwa zastanawiają się, czy nie wrócić do bardziej normalnego trybu pracy. Agora przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl, że specjalny zespół pracuje nad planem powrotu części pracowników i współpracowników do biur. - Mogłoby to nastąpić na początku czerwca br. Na razie nie możemy podać więcej informacji na ten temat - jako pierwsi poznają je pracownicy - przekazała nam kilka dni temu Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze.

Jak dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl, decyzję o powrocie do redakcji i biur z dniem 1 czerwca, podjął inny wydawca - Polska Press Grupa. Praca stacjonarna będzie wprowadzana stopniowo, na początek w systemie rotacyjnym.

- Pracownicy wszystkich redakcji zostali już podzieleni na zespoły „A” i „B”. W jednym tygodniu zespoły „A” wrócą do redakcji i będą pracowały stacjonarnie, a zespoły „B” nadal wykonywać będą pracę zdalnie. Po tygodniu zmieni się to - objaśnia Joanna Pazio, rzeczniczka prasowa Polska Press Grupy. - Naturalnie jesteśmy zobowiązani do zapewnienia pracownikom wszelkich środków bezpieczeństwa, jak żele antybakteryjne, odległości między stanowiskami pracy, itp. W redakcjach nie stosujemy maseczek, zgodnie z rozporządzeniem rządowym. Jednak reporterzy, którzy wracają od poniedziałku do pracy w terenie, dostaną - oprócz wszystkich innych zabezpieczeń - także maseczki - zapewnia Joanna Pazio.

- To doskonała wiadomość. Praca zdalna naturalnie się sprawdzała, ale każdy dziennikarz wie, jak bardzo cenna jest praca „z ludźmi”, w sposób stacjonarny. W ten sposób najszybciej i najłatwiej docieramy do sedna spraw, które opisujemy - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Agnieszka Domka-Rybka, dziennikarka „Gazety Pomorskiej”, na co dzień specjalizująca się w tematyce gospodarczej.

Z rozmów, które przeprowadziliśmy z przedstawicielami spółek medialnych wynika, że model pracy zdalnej sprawdził się i nikomu szczególnie nie spieszy się, by ten stan rzeczy zmieniać. Jeśli dziennikarze mają pojawić się w redakcji to raczej chętnie robią to dla własnego komfortu psychicznego, niż dlatego, że obecnie istnieje taka konieczność.

Polska Press Grupa wydaje 20 dzienników regionalnych i blisko 150 tygodników lokalnych. Poza tym bezpłatną gazetę naszemiasto.pl, magazyny: „Nasza Historia”, „Moto Salon”, „Moto Salon Classic”, „Strefa Biznesu”, „Strefa Agro” oraz dodatki telewizyjne. W portfolio wydawcy znajdują się też 23 regionalne serwisy informacyjne i serwisy tematyczne. Wydawca posiada także sześć drukarń.

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze Polska Press w poniedziałek wrócą do redakcji, będzie rotacyjny system pracy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hyhu
Niezły odjazd tam mają. Żele antybakteryjne na wirusa i "sposób stacjonarny" bo tak "najszybciej i najłatwiej docierają do sedna spraw".
odpowiedź
User
KKH
To jak tak się podobało na pracy zdalnej i z efektów firma zadowolona to czemu tak szybko wracają?
odpowiedź
User
Annaoj Oizap
Bełkot korporacyjny nadal w modzie niemieckiej korporacji. W niektórych powiatowych "redakcyjkach" jest jedna osoba lub jedna na dwa lub trzy powiatu. O co kaman?
odpowiedź