WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Amerykanie spędzają coraz mniej czasu na Facebooku, coraz więcej w innych mediach społecznościowych

Gorący temat

Snapchat pozwoli dzielić się Discover Stories poza aplikacją - poprzez linki do serwisu www

0

Facebook dzięki sztucznej inteligencji chce skutecznie walczyć z próbami samobójczymi użytkowników

2017-11-28 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Facebook zapowiedział, że po testach w Stanach Zjednoczonych zamierza rozszerzyć zastosowanie mechanizmu sztucznej inteligencji do zapobiegania próbom samobójczym użytkowników. System nie zostanie na razie użyty w krajach Unii Europejskiej ze względu na panujące w niej regulacje.

Facebook dzięki sztucznej inteligencji chce skutecznie walczyć z próbami samobójczymi użytkowników

Informacje na temat rozwoju projektu dotyczącego zapobiegania samobójczym próbom użytkowników Facebooka dostarczył Reuters na podstawie rozmów z przedstawicielami serwisu.

W połowie ub.r. Facebook rozpoczął w USA testy systemu który ma pomóc osobom zagrożonym samookaleczeniem lub samobójstwem. W momencie, gdy ktoś publikuje na Facebooku niepokojące treści nowe narzędzia dają możliwość bezpośredniego kontaktu z tą osobą.

Teraz, zgodnie z informacjami podanymi przez Facebook narzędzie zostało udoskonalone dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji (AI), a próby przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych potwierdziły jego skuteczność.

Facebook zdradził, że mechanizm oparty na AI śledzi treści publikowane w serwisie na podstawie słów, które mogłyby świadczyć o tym że ktoś z użytkowników znajduje się w złej formie psychicznej i może w efekcie targnąć się na własne życie.

Kontaktami z potencjalnymi samobójcami zajmuje się wydzielony zespół Facebooka, który pośredniczy w udzielaniu internautom pomocy przez odpowiednich specjalistów. W niektórych wypadkach pracownicy Facebooka samodzielnie zawiadamiają lokalne służby o możliwej próbie samobójczej.

Guy Rosen, wiceprezes Facebooka przyznał, że testy przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych potwierdziły skuteczność zastosowanego systemu. Tylko w ciągu jednego miesiąca pracownicy Facebooka interweniowali ponad 100 razy otrzymując informacje oparte o funkcjonowanie AI.

Zgodnie z zapowiedziami Facebook zamierza teraz rozszerzyć działanie systemu poza USA, aby chronić użytkowników także w innych częściach świata w których działa serwis.

Guy Rosen zastrzegł, że nowe rozwiązanie nie zostanie na razie rozszerzone na terytorium Unii Europejskiej, bowiem niektóre unijne regulacje nie pozwalają na zastosowanie tego systemu. Wiceprezes Facebooka nie sprecyzował o które przepisy chodzi dokładnie. Odmówił też udzielenia informacji na temat tego, czy sztuczna inteligencja była też testowana np. do identyfikowania w serwisie użytkowników mogących popełnić przestępstwa, np. zabójstwa.

W III kwartale 2017 roku Facebook zanotował przychody w wysokości ponad 10,3 mld dol., a zysk netto skoczył do 4,7 mld. Liczba użytkowników odwiedzających serwis co miesiąc przekracza obecnie 2 mld.

Autor: ps

Wiecej informacji: Facebook, AI, Guy Rosen

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia