WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Facebook ułatwia dodawanie rozmówców do chatów w aplikacji Messenger

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

Facebook traci młodych użytkowników - 2,8 mln w USA w 2017 roku. „To masowe medium dla starych ludzi”

2018-02-26 A A A KOMENTARZE: 22 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W 2017 roku w USA z Facebooka zrezygnowało 2,8 miliona internautów w wieku poniżej 25 lat - wynika z danych eMarketera. Analitycy przewidują, że 2018 rok przyniesie w najmłodszych grupach wiekowych dalszy spadek o 2,1 miliona. - Prawda jest taka, że Facebook przestaje być „cool”. A to, co jest modne i na czasie dyktuje młodzież - ocenia w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Anna Robotycka, partner zarządzający w FaceAddicted/Amin Worldwide.

Facebook traci młodych użytkowników - 2,8 mln w USA w 2017 roku. „To masowe medium dla starych ludzi”

Według statystyk podanych przez eMarketera największy spadek liczby użytkowników w USA w ub.r. dotyczył internautów w wieku od 12 do 17 lat. Osiągnął on 9,9 proc., co w liczbach oznacza 1,4 mln. To prawie 3 razy więcej niż pierwotnie przewidywano. W sumie w całym segmencie użytkowników poniżej 25 lat liczba tych, którzy w ub.r. zrezygnowali z obecności na Facebooku wyniosła 2,8 mln.

Według prognoz analityków eMarketera 2018 r. nie będzie dla Facebooka dużo lepszy jeśli chodzi o odpływ młodych użytkowników z serwisu w USA. Według przewidywań do końca roku platformę opuści dalszych 2,1 mln internautów spośród tych którzy nie ukończyli 25 roku życia.

Zgodnie z prognozami wśród użytkowników w wieku 12 – 17 lat spadek wyniesie 5,6 proc., z kolei w segmencie wiekowym 18 – 24 lata sięgnie 5,8 proc. W następnych latach ta statystyka będzie się nadal pogłębiać ze szkodą dla Facebooka, szczególnie wśród młodzieży pomiędzy 12 a 17 rokiem życia.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Anna Robotycka, partner zarządzający w FaceAddicted/Amin Worldwide wyjaśnia przyczyny które stoją za coraz szybszym odchodzeniem z Facebooka młodych Amerykanów.

- Po pierwsze zauważmy, że eMarketer nie ma dostępu do danych Facebooka, a jedynie estymuje zmiany w grupie najmłodszych użytkowników - zastrzega Anna Robotycka. - Po drugie, oczywiście możemy ubolewać nad „odpływem" młodszych grup z Facebooka i jednocześnie przyjmować podejście do sprawy identyczne jak ma FB, że przecież nadal mają olbrzymią bazę użytkowników. Jednak prawda jest taka, że Facebook przestaje być „cool". To, co jest modne i na czasie dyktuje młodzież, a skoro ta wycofuje się z Facebooka i spędza na nim coraz mniej czasu, to oznacza jedno: FB wszedł w fazę bycia masowym medium, ale dla starych ludzi. Oczekiwanie nowego, jeszcze ciekawszego medium niż nawet Snapchat jest olbrzymie i pewnie niedługo pojawi się ktoś, kto ową potrzebę zagospodaruje – przewiduje Robotycka.

W ub.r. Facebook odnotował 40,65 mld dol. przychodu, o 47 proc. więcej niż w roku 2016 (27,64 mld dol.). Zysk netto wzrósł z 10,22 do 15,93 mld dol. (+56 proc.).

Autor: ps

Wiecej informacji: Facebook, eMarketer, USA

Komentarze (22) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia