WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

2,8 mln widzów Festiwalu weselnych przebojów, 1,6 mln - Top of the Top a 1,4 mln - Gwiazd letniego nieba

Festiwal w Sopocie może wrócić do TVN za rok. Miszczak: jesteśmy zadowoleni z oglądalności

2017-08-23 A A A KOMENTARZE: 20 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Stacja TVN rozważa przedłużenie współpracy z Miastem Sopot, co oznaczałoby wyemitowanie muzycznego widowiska w 2018 roku - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oglądalności - wyjaśnia nam Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN. Największą popularnością cieszył się drugi dzień festiwalu "#idance", który obejrzało blisko 2 miliony widzów.

Festiwal w Sopocie może wrócić do TVN za rok. Miszczak: jesteśmy zadowoleni z oglądalności

Top of the Top Festival to marka należąca do firmy Marcina Perzyny. Wydarzenie powróciło do Sopotu po dwuletniej przerwie. W zeszły weekend (18-20 sierpnia) na scenie Opery Leśnej zaśpiewało około 50 polskich gwiazd, takich jak Edyta Górniak, Kayah, Agnieszka Chylińska, Michał Szpak, Kobranocka, De Mono, Rafał Brzozowski, Izabela Trojanowska czy Andrzej Piaseczny. Piątkowy i sobotni koncert transmitowała stacja TVN.

Pierwszego dnia koncert „#ilove” oglądało 1,35 mln widzów (grupa 4+) oraz 607,6 tys. widzów (grupa 16-49). Sobotni koncert „#idance” śledziło odpowiednio 1,9 mln osób oraz 913,4 tys. osób. Średnia widownia tego widowiska wyniosła 1,64 mln osób, co przełożyło się odpowiednio na 14,80 proc., 17,30 proc. i 15,96 proc. udziału.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oglądalności. To znak, że widzowie są wciąż zainteresowani wydarzeniami muzycznymi. Rozważamy powrót TVN do Sopotu także w przyszłym roku - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy Grupy TVN.

TVN bierze pod uwagę wyemitowanie w przyszłym roku festiwalu w Operze Leśnej w Sopocie. Na razie nie wiadomo, czy będzie to marka Top of the Top.

Organizatorami festiwalu są Festival Group (firma należąca do Marcina Perzyny) i Bałtycka Agencja Artystyczna BART. Widowisko jest realizowane przy wsparciu finansowym Miasta Sopotu, które posiada prawa do organizacji festiwalu.

Prowadzącymi „Top of the Top Festival - Sopot 2017” byli Magda Mołek i Olivier Janiak oraz Gabi Drzewiecka i Filip Chajzer.

Międzynarodowy Sopot Festival od 2012 roku współorganizowała Telewizja Polsat. Impreza odbywała się zawsze pod koniec sierpnia. Pierwsze dwie edycje w Polsacie (w 2012 i 2013 roku) odbyły się pod marką Sopot Top of the Top Festival. Ich główną częścią był koncert wykonawców zagranicznych, którzy sprzedali najwięcej płyt w swoich krajach. Był to pomysł poprzedniego wieloletniego dyrektora impresariatu stacji Marcina Perzyny.

Po tym jak na początku 2014 roku Perzyna odszedł z Polsatu, stacja zrezygnowała z koncertu Top of the Top i zmieniła nazwę sierpniowego widowiska na Polsat Sopot Festival. Ostatecznie z imprezy zrezygnowano w lipcu 2015 roku.

Autor: łb

Wiecej informacji: Sopot Festival, Top of the Top, Marcin Perzyna, Festival Group, Edyta Górniak, Kayah, Cleo, Andrzej Piaseczny

Komentarze (20) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia