WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Korea Płd. z najszybszym internetem, Polska na 38. miejscu z 12,2 Mb/s

Globalny internet przyspiesza. Korea Płd. liderem, Polska na 39. miejscu z 12,4 Mb/s

2017-03-18 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Mieszkańcy Korei Południowej korzystają z najszybszego szerokopasmowego dostępu do internetu na świecie - wynika z najnowszego raportu firmy Akamai "The State of the Internet".

fot. Shutterstock.com fot. Shutterstock.com

Średnia prędkość łączy internetowych w Korei Południowej wynosiła w IV kwartale 2016 r. 26,1 Mb/s. Kraj ten utrzymał pozycję zdecydowanego lidera, pomimo że jako jedyny z Top 10 rankingu zanotował spadek prędkości zarówno w ujęciu rocznym, jak i kwartalnym.

Za Koreą Południową znalazły się Norwegia (23,6 Mb/s), Szwecja (22,8 Mb/s), Hongkong (21,9 Mb/s), Szwajcaria (21,2 Mb/s), Dania (20,7 Mb/s), Finlandia (20,6 Mb/s), Singapur (20,2 Mb/s), Japonia (19,6 Mb/s) oraz Holandia (17,6 Mb/s).

Średnia globalna sięgnęła 7 Mb/s, co oznacza wzrost o 12 proc. wobec poprzedniego kwartału oraz o 26 proc. rok do roku.

W Polsce średnia prędkość szerokopasmowego dostępu do internetu wyniosła w IV kwartale 12,4 Mb/s. To o 6 proc. więcej niż we wcześniejszych trzech miesiącach i o 12 proc. więcej w ujęciu rocznym. Wynik ten daje nam 39. miejsce na świecie i 23. w Europie.

Autor: km

Wiecej informacji: globalny internet, szerokopasmowy dostępu do internetu, The State of the Internet, prędkość internetu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia