WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

31 milionów stron internetowych korzysta z Google AMP, Facebook przegrywa walkę o odsłony

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

Google Pay zastępuje Android Pay w smartfonach

2018-02-21 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Google wprowadził do systemu Android nową platformę płatności Google Pay. Aplikacja o tej nazwie zastąpi w smartfonach i tabletach dostępny obecnie program Android Pay i według zapowiedzi ma zaoferować użytkownikom dodatkowe funkcje i korzyści.

Google Pay zastępuje Android Pay w smartfonach

Wprowadzenie platformy Google Pay (GPay) zapowiedziano na początku stycznia br. Rozwiązanie ma zintegrować w jednym miejscu rozproszone dotąd usługi związane z finansami oferowane przez Google.

Teraz na blogu Google poinformował o wprowadzeniu do systemu Android aplikacji Google Pay, która zastąpi oferowane dotąd oprogramowanie o nazwie Android Pay.

Mobilny Google Pay ma pozwalać na dokonywanie szybkich mobilnych płatności za pomocą smartfona, a także zintegrować usługę o nazwie Google Wallet umożliwiającą dokonywanie transferów pieniężnych pomiędzy użytkownikami. Jednak ta ostatnia funkcjonalność nie jest jeszcze dostępna, a jako pierwsi mają ją otrzymać użytkownicy w USA i Wielkiej Brytanii.

Według Google ekran główny w Google Pay daje łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych informacji o transakcjach. Użytkownik może tam sprawdzić swoje ostatnie zakupy, znaleźć najbliższe sklepy, odkrywać nagrody i zapoznawać się z pomocnymi wskazówkami.

Zakładka Karty ma zawierać wszystko, czego użytkownik potrzebuje do płatności. W zakładce są prezentowane uporządkowane gotowe do użycia karty kredytowe i debetowe, programy lojalnościowe, oferty, a także karty podarunkowe.

Według zapewnień producenta aplikacja Google Pay gwarantuje mocne zabezpieczenia, które nie pozwalają na utratę przez użytkownika jego wrażliwych danych oraz środków zgromadzonych na kontach bankowych.

Aplikacja Google Pay ma być udostępniana stopniowo dla wszystkich użytkowników na świecie, w tym także w Polsce. W wypadku automatycznych aktualizacji Android Pay zostanie zastąpiony przez Google Pay bez udziału użytkownika.

Google podkreśla, że obecnie prowadzi liczne rozmowy z partnerami online i  sieciami sklepów stacjonarnych, więc już niedługo użytkownicy będą mogli zobaczyć Google Pay na stronach internetowych, w aplikacjach oraz w swoich sklepach i lokalach w każdej części świata. Obecnie Google Pay funkcjonuje już w serwisie Airbnb, a w ciągu najbliższych tygodni ma trafić do aplikacji iTaxi.

Autor: ps

Wiecej informacji: Google, Google Pay, Android Pay

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia