WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Google chciał kupić Snapchata za 30 miliardów dolarów, oferta została odrzucona

Google testuje Stamp, platformę dla wydawców do publikacji treści

2017-08-07 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Google wraz z wybranymi mediami testuje platformę o nazwie Stamp, która ma ułatwiać wydawcom publikowanie ich treści w internecie. W założeniach narzędzie będzie konkurować z Discover Snapchata i Instant Articles Facebooka.

Google testuje Stamp, platformę dla wydawców do publikacji treści

Doniesienia na temat prowadzonych przez Google prac pochodzą z Reutersa i „The Wall Street Journal”, które powołują się na własne źródła w szefostwie koncernu.

Zgodnie z tymi informacjami Google zamierza oddać wydawcom platformę o nazwie Stamp, która ma umożliwiać publikowanie treści i dotarcie do szerokiego kręgu odbiorców w internecie.

Stamp będzie według Google szybko otwierał materiały dla użytkowników mobilnych publikowane w sieci przez media. Na razie nie ma informacji o tym, czy w planach jest zamieszczanie wszystkich materiałów wybranych przez wydawcę, czy też tylko tych przygotowanych specjalnie na potrzeby Stamp.

Według Reutersa do współpracy przy nowym projekcie Google zaangażował kilka znanych mediów, wśród których są Vox Media, CNN, „The Washington Post” oraz „Time”.

Na razie nie wiadomo kiedy zakończą się testy Stamp i narzędzie zostanie udostępnione wydawcom, choć nie będzie to jedyny przykład rozwiązania które Google oferuje mediom. Jesienią 2015 r. koncern wprowadził platformę Accelerated Mobile Pages pozwalającą m.in. wydawcom na szybkie dotarcie z treściami do odbiorców mobilnych.

Nie ma wątpliwości, że planowana platforma będzie konkurencją i alternatywą dla istniejących już narzędzi - Instant Articles wprowadzonego przez Facebook oraz uruchomionej przez Snapchat sekcji Discover.

Autor: ps

Wiecej informacji: Google, Stamp, Instant Articles, Discover

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia