Google zamyka Buzz i inne produkty

Google zapowiedziało, że w najbliższych tygodniach zamknie kilka kolejnych produktów, w tym poprzedni serwis społecznościowy Google Buzz. Firma koncentruje się na nowym projekcie - Google+.

km
km
Udostępnij artykuł:

Google Buzz został uruchomiony w lutym 2010 roku. Zintegrowany z Gmailem serwis pozwalał użytkownikom na zmienianie statusu, dzielenie się różnego rodzaju materiałami oraz czytanie i komentowanie postów znajomych (więcej na ten temat). Podobnie jak wcześniej Google Wave (więcej na ten temat), Buzz nie zdobył popularności, a dodatkowo spotkał się z oskarżeniami o naruszanie prywatności użytkowników, które zakończyły się ugodami kosztującymi internetowego giganta 8,5 miliona dolarów.

Google ogłosiło, że Google Buzz zostanie zamknięty w ciągu kilku najbliższych tygodni. Dotychczas utworzone treści użytkownicy będą mogli przeglądać na swoich profilach Google oraz pobrać je za pomocą narzędzia Google Takeout (więcej na ten temat).

>>> Google robi porządki. Koniec 10 produktów W odstawkę idą także inne produkty internetowego giganta. 15 stycznia 2012 roku zniknie Jaiku, produkt przejęty przez Google w 2007 roku (więcej na ten temat), który umożliwia wysyłanie i przeglądanie w internecie oraz na urządzeniach mobilnych krótkich wiadomości.

Tego samego dnia zamknięte zostaną usługi Code Search (wyszukiwarka kodu open source) i University Research Program for Google Search (program dający wybranym badaczom akademickim dostęp API do wyników wyszukiwania Google), a z iGoogle usunięte zostaną funkcje społecznościowe.

Google poinformowało również, że zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią (więcej na ten temat) zamknięta została platforma Google Labs.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix da więcej za Warner Bros.? Paramount nie powiedział ostatniego słowa

Netflix da więcej za Warner Bros.? Paramount nie powiedział ostatniego słowa

Z katowickiej manufaktury do Snoop Dogga. Jak pluszowy pieróg wypromował Polskę

Z katowickiej manufaktury do Snoop Dogga. Jak pluszowy pieróg wypromował Polskę

Pięć nowości wiosną w TVP. Największe hity stacji z kontynuacją

Pięć nowości wiosną w TVP. Największe hity stacji z kontynuacją

Jest siatka płac w Bauerze. Planowane są też podwyżki

Jest siatka płac w Bauerze. Planowane są też podwyżki

Widzowie czekali na polskie bajki
Materiał reklamowy

Widzowie czekali na polskie bajki

13 osób w redakcji nowego portalu TVP. W planach współpraca z Onetem

13 osób w redakcji nowego portalu TVP. W planach współpraca z Onetem