WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Świat Wiedzy” na czele miesięczników popularnonaukowych, „Newsweek Historia” historycznych

„Investigate Europe” - 9 dziennikarzy bada zagrożenia na granicach UE. Wśród nich Wojciech Cieśla z „Newsweek Polska”

2016-12-13 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dziewięcioro dziennikarzy z europejskich mediów przygotowało wspólnie raport o zagrożeniach na granicach Unii Europejskiej po kryzysie z uchodźcami. Tekst kolektywu „Investigate Europe” został opublikowany w sześciu tytułach, w tym w tygodniku „Newsweek Polska”. Polskę reprezentuje Wojciech Cieśla.

Wojciech Cieśla, fot. youtube Wojciech Cieśla, fot. youtube

Zespół projektu „Investigate Europe” składa się z dziewięciu europejskich dziennikarzy. Kolektyw za główny cel stawia sobie badanie tematów ważnych dla Europy.

W skład zespołu wchodzą: Crina Boros (Wielka Brytania), Ingeborg Eliassen (Norwegia), Christophe Garach (Francja), Nikolas Leontopoulos (Grecja), Maria Maggiore (Włochy), Paulo Pena (Portugalia), Harald Schumann (Niemcy) i Elisa Simantke (Niemcy), zaś Polskę reprezentuje Wojciech Cieśla, na co dzień związany z „Newsweekiem”.

Pierwszym tematem, którym zajęła się „Investigate Europe” jest kryzys z uchodźcami w Europie. Dziennikarze stworzyli raport dotyczący zagrożeń na granicach Unii Europejskiej. Artykuł został opublikowany w sześciu tytułach europejskich: „Aftenposten”, „Tagesspiegel”, „Publico”, „Corrieredella Sera” i „Vice”.

W Polsce tekst pt. „Dziwna historia robota do łapania uchodźców” można przeczytać na łamach bieżącego wydania „Newsweeka”. Część pierwsza raportu trafiła także na portal Newsweek.pl.

Projekt działa dzięki wsparciu fundacji: Hans-Böckler-Stiftung, Fritt Ord, Stiftung Hübner & Kennedy, Rudolf-Augstein-Stiftung oraz Open Society Initiative for Europe.  Dziennikarze współpracują z Journalismfund i N-Ost. Wczoraj wystartowała dedykowana projektowi strona internetowa www.investigate-europe.eu.

Kolektyw „Investigate Europe” opiera swą działalność na Europejskiej Karcie Wolności Prasy oraz Deklaracji Zasad Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.

Przypomnijmy, że w listopadzie ub.r. Wojciech Cieśla i grupa europejskich dziennikarzy pozwała Parlament Europejski za brak dostępu do informacji publicznej. Chodzi o odmowę dostępu do informacji publicznej o wydatkach europosłów.

Z danych ZKDP wynika, że w trzech pierwszych kwartałach 2016 roku sprzedaż ogółem „Newsweek Polska” wyniosła 113 098 egz.

Autor: łb

Wiecej informacji: Wojciech Cieśla, Investigate Europe, Newsweek

503 Service Temporarily Unavailable

Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.


Apache Server at www.wirtualnemedia.pl Port 80

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej