WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Barbara Sowa po 10 latach rozstaje się z „DGP”. Elżbieta Rutkowska pisze o mediach

Gorący temat

Bronisław Wildstein z nagrodą Pan Cogito od Akademickich Klubów Obywatelskich

3

Okładka „Dziennika Gazety Prawnej” z Jarosławem Kaczyńskim i trójpodziałem władzy doceniona także przez konkurentów „DGP”

2017-07-14 A A A KOMENTARZE: 19 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Na pierwszej stronie weekendowego wydania „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes) zamieszczono wizerunek Jarosława Kaczyńskiego rzucającego dwa cienie oraz napis „Trójpodział władzy”. Okładkę pochwalili dziennikarze z różnych redakcji, także bezpośredniej konkurencji „DGP”.

Okładka „Dziennika Gazety Prawnej” z Jarosławem Kaczyńskim i trójpodziałem władzy doceniona także przez konkurentów „DGP”

Oprócz wizerunku Jarosława Kaczyńskiego z dwoma cieniami i dużego napisu „Trójpodział władzy” na pierwszej stronie znajduje się mniejszy dopisek: „Ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Wszystkie w jednym ręku”. Okładka zapowiada blok artykułów dotyczących wprowadzonych właśnie i zapowiedzianych zmian w systemie sądowniczym.

W ostatnich dniach Sejm przegłosował reformę KRS oraz zapowiedziano zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym. Według krytyków obozu rządzącego nowe regulacje uzależniają władzę sądowniczą od wykonawczej.

Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny „Dziennika Gazety Prawnej”, przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że okładkę wymyślił wicenaczelny Marek Tejchman, doborem zdjęcia i realizacją graficzną zajął się Cezary Cichocki, a redaktor prowadzącą wydanie była Anna Masłoń.

Okładkę zamieszczono w internecie w czwartek wieczorem. Dziennikarze aktywni na Twitterze szybko ją docenili. - To zdecydowanie najlepsza okładka ostatnich wielu miesięcy - skomentował Marcin Zawada‏ z Onetu. - Super okładka i niestety prawdziwa - stwierdził Jacek Czarnecki z Radia ZET. - Koleżankom i kolegom z DGP gratuluję okładki. W poniedziałek powalczymy pokazując naszą - napisał Tomasz Lis‏, redaktor naczelny „Newsweek Polska”. - Ależ okładka! - skwitował Przemysław Szubartowicz z Wiadomo.co.

W wielu komentarzach pojawiły się oceny, że to okładka roku. Na grafikę zwróciła uwagę Annabelle Chapman‏, korespondentka „The Economist”.

Okładkę pochwalili również dziennikarze innych dzienników ogólnopolskich. - Fantastyczna, mocny typ na okładkę roku. Gratulacje! - napisał Grzegorz Nawacki‏, zastępca redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu” i naczelny PB.pl. - Ładna. Nadrabiacie dzisiejszą :) - stwierdził Krzysztof Kowalczyk‏, szef działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej”. - Gratulacje dla konkurencji za rewelacyjną okładkę - ocenił Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”. - Okładka najbliższych lat - skomentował Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

- Oczywiście będziemy zgłaszać okładkę w konkursach - stwierdził zapytany o to przez nas Krzysztof Jedlak.

Według danych ZKDP w maju br. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” wynosiła 39 380 egz.

Autor: tw

Wiecej informacji: Dziennik Gazeta Prawna, okładka, Jarosław Kaczyński

Komentarze (19) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia