WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Marzena Paczuska: „Wiadomości” rozbiły monopol mediów III RP, ataki na mnie to skutek przesilenia na prawicy

Jarosław Olechowski nowym szefem „Wiadomości”. Znamy kulisy nominacji

2017-08-14 A A A KOMENTARZE: 65 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W zeszłą sobotę w redakcji „Wiadomości” oficjalnie ogłoszono zmianę kierownika serwisu informacyjnego TVP1. Został nim Grzegorz Pawelczyk, ale dzień później zrezygnował, a p.o. szefa „Wiadomości” został Jarosław Olechowski, dotychczasowy wydawca programu - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. - Przedstawię Paczuskiej propozycję awansu zawodowego - deklaruje Jacek Kurski.

Jarosław Olechowski nowym szefem „Wiadomości”. Znamy kulisy nominacji

O tym, że kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacji planuje zmianę na stanowisku szefa „Wiadomości” portal Wirtualnemedia.pl informował jako pierwszy na początku sierpnia. Marzena Paczuska została wówczas oddelegowana na dwutygodniowy urlop. Pod jej nieobecność redakcją „Wiadomości” kierował Grzegorz Pawelczyk, wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Według naszych informacji, przymusowy urlop miał służyć sprawdzeniu, jak środowisko prawicowe przyjmie decyzję o odwołaniu Paczuskiej.

W niedzielę wieczorem dyrektor TAI Klaudiusz Pobudzin poinformował na Twitterze, że nowym szefem „Wiadomości” został Jarosław Olechowski, dotychczasowy wydawca programu informacyjnego, a wcześniej jeden z głównych reporterów. - Dziękuję za dotychczasową pracę Marzenie Paczuskiej - dodał Pobudzin.

- Uprzedzono mnie o nowej formule wzmocnienia programów informacyjnych, w tym „Wiadomości”. Honoruję prawo dyrekcji TAI do dobierania sobie szefów redakcji. Przedstawię redaktor Marzenie Paczuskiej propozycję awansu zawodowego w strukturach Telewizji Polskiej - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl prezes TVP Jacek Kurski, pytany o zmianę w redakcji „Wiadomości”.

Kulisy zmian w „Wiadomościach”

W sobotę Marzena Paczuska po raz pierwszy odniosła się do całej sytuacji. W wywiadzie dla portalu wPolityce.pl podkreślała, że sugestie o tym, iż po urlopie może już nie wrócić do kierowania programem, są związane z „przesileniem wewnątrz obozu prawicowego”. Wywiad został opublikowany w sobotę, a - według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl - decyzja o jej odwołaniu była już wtedy zatwierdzona.

Na szefa „Wiadomości” był jednak typowany nie Jarosław Olechowski, ale Grzegorz Pawelczyk. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, w sobotę Klaudiusz Pobudzin przekazał zespołowi „Wiadomości” informację o nominacji Pawelczyka na kierownika redakcji. Przez cały dzień to właśnie on - formalnie już jako kierownik - zarządzał pracami zespołu.

Dzień później, czyli w niedzielę, Grzegorz Pawelczyk nieoczekiwanie zrezygnował z tej funkcji. Wówczas zaczęły się poszukiwania nowej kandydatury, bo kierownictwo TAI nie chciało wycofać się ze zmiany szefa „Wiadomości” (decyzję podjęto już na początku sierpnia).

Według naszych informacji, Jarosław Olechowski otrzymał propozycję objęcia stanowiska p.o. szefa redakcji „Wiadomości” w weekend i ją przyjął. Wcześniej wśród osób rozważanych do objęcia tej funkcji pojawiały się nazwiska Ewy Bugały i Michała Rachonia (prowadzący "Minęła 20", w przeszłości wiceszef publicystyki TVP Info).

Warto dodać, że tuż po oddelegowaniu Marzeny Paczuskiej na urlop, Ewa Bugała powróciła do głównego wydania "Wiadomości" jako reporterka, a jej materiały ukazywały się na "jedynkach".

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 1,94 mln widzów.

Autor: Łukasz Brzezicki

Wiecej informacji: Wiadomości, Marzena Paczuska, Jarosław Olechowski, Jacek Kurski, Klaudiusz Pobudzin, TVP Info, Telewizja Polska

Komentarze (65) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia