WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Eska Szczecin będzie nadawać w Świnoujściu

Gorący temat

„Kruk. Szepty słychać po zmroku” opowiada o kondycji człowieka, jego bólu i cierpieniu (wywiad)

0

Radio Zet, Jedynka i Trójka z rekordowo niską słuchalnością. Duże wzrosty RMF FM, Eski i PR 24

2018-01-12 A A A KOMENTARZE: 84 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W IV kwartale ub.r. na pozycji lidera rynku radiowego w Polsce umocniło się RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem słuchalności w zestawieniu. Z piątego na trzecie miejsce awansowała Eska, która wyprzedziła Trójkę i Jedynkę. Obie stacje Polskiego Radia zanotowały największe spadki w zestawieniu, a ich wyniki obniżyły się do rekordowo niskich poziomów - tak samo jak Radia Zet - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Radio Zet, Jedynka i Trójka z rekordowo niską słuchalnością. Duże wzrosty RMF FM, Eski i PR 24

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od października do grudnia 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 26,6 proc., po wzroście względem analogicznego okresu rok wcześniej o 2,6 pkt. proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu.

Na drugim miejscu znalazło się Radio Zet z udziałem na poziomie 12,4 proc. (udział tej stacji względem fali październik-grudzień 2017 zmalał o 1,2 pkt. proc.). To najniższa słuchalność Zetki w historii badania. Od maja 2016 roku stacja ma nowego naczelnego - Jarosława Paszkowskiego zastąpił Sławomir Assendi - a we wrześniu zmieniono ramówkę.

Z miejsca piątego na ostatnią lokatę podium awansowała sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,7 proc., po wzroście o 1,6 pkt. proc.

Eska po raz trzeci w historii badań radiowych wyprzedziła publiczną Jedynkę, która spadła z miejsca trzeciego na czwarte. Udział PR 1 spadł o 1,8 pkt. proc. do 6,9 proc. - najniższego wyniku tej stacji w historii badania Radio Track. Jak już informowaliśmy dyrektor Programu 1 Polskiego Radia, Rafał Porzeziński, z końcem stycznia rezygnuje z kierowania anteną.

Z czwartego na piąte miejsce spadła Trójka z wynikiem na poziomie 6,1 proc. (jest to najniższy wynik słuchalności tej stacji od 2009 roku). W najnowszej fali udział PR 3 poszedł w dół o 1,9 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu.

Wysoki wzrost, wynoszący 0,5 pkt. proc., zanotowała stacja RMF MAXXX, której wynik zwiększył się do 3,5 proc. Znaczący wzrost osiągnęło również Antyradio - do góry o 0,4 pkt. proc. do 1,9 proc.

Na 17. miejscu uplasowała się nowa rozgłośnia Meloradio, która 4 września ub.r. zastąpiła Radio ZET Gold. Uśredniony udział tej stacji w czwartym kwartale ub.r. wyniósł 0,7 proc., czyli 0,1 pkt. proc. więcej względem ZET Gold z analogicznego okresu rok wcześniej.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: RMF FM, Radio ZET, Eska, Jedynka, Trójka, radio track

Komentarze (84) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia