WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polskie Radio współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim. „Radiowcy z olimpijczykami od 1936 roku”

Gorący temat

„Gazeta Polska Codziennie” wspiera związaną z pismem sędzię jako kandydatkę do KRS i broni Ryszarda Czarneckiego ws. słów o Róży Thun

5

Rafał Porzeziński przestaje kierować radiową Jedynką. „To nie jest łatwa decyzja”

2018-01-11 A A A KOMENTARZE: 25 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dyrektor Programu 1 Polskiego Radia, Rafał Porzeziński, z końcem stycznia rezygnuje z kierowania anteną, jednak pozostaje w redakcji Jedynki. - Skłaniają mnie do tego nowe wyzwania zawodowe - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Porzeziński.

Rafał Porzeziński, fot. Polskie Radio/Jakub Szymczuk Rafał Porzeziński, fot. Polskie Radio/Jakub Szymczuk

Rafał Porzeziński został szefem Programu 1 PR w styczniu 2016 roku. Wcześniej pracował m.in. w radiowej Trójce, Radiu ZET, Radiu Kolor, Radiu Józef, Radiu Warszawa oraz Radiu Plus, gdzie pełnił funkcję dyrektora programowego. Współpracował m.in. z Canal+, Telewizją Polsat, TV Puls i TVP Info. W 2009 roku był wydawcą programu „Koniec Końców” w TVP1, który współprowadził Paweł Kukiz.

Po dwóch latach rezygnuje z kierowania Jedynki. Obie sprawowane funkcje: dyrektora i redaktora naczelnego anteny - będzie pełnił do początku lutego br. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl podkreśla, że kierowanie Jedynką było dla niego radością i zarazem zaszczytem. - Decyzja o odejściu ze stanowiska nie jest łatwa, ale nowe wyzwania zawodowe skłoniły mnie do oddania sterów - wyjaśnia.

Jak zaznacza, radiowa Jedynka to jest obecnie „prawdziwy skarb - program, który dba o słowo, o ekskluzywne gatunki sztuki radiowej jak słuchowiska czy reportaż”. - To jest także antena, która doskonale promuje polską, wartościową muzykę - podkreśla dziennikarz.

Były dyrektor - jak ustaliliśmy - pozostanie w Polskim Radiu. Na antenie Jedynki będzie nadal prowadzić program „Ocaleni” (emisja we wtorki o godzinie 20.00). Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.

Rafał Porzeziński nie chce też mówić, jakie nowe wyzwania zawodowe skłoniły go do podjęcia decyzji o rezygnacji z zarządzania Jedynką.

Według danych Radio Track od września do listopada br. udział PR1 w rynku słuchalności wyniósł 7,1 proc.

Autor: Jacek Kowalski

Wiecej informacji: Polskie Radio, Rafał Porzeziński, Program I Polskiego Radia

Komentarze (25) Dodaj komentarz

  1. Rafał Porzeziński był dobrym, bardzo dobrym dyrektorem Jedynki! Wystarczy przypomnieć sobie, ile szkód zrobił jego poprzednik - Kamil Dąbrowa, ale Rafałowi Porzezińskiemu w krótkim czasie udało się wszystko odkręcić. Został dyrektorem na początku 2016 roku i już po kilku tygodniach mieliśmy wspaniałe radio, którego chciało się znowu słuchać! Jedynka została solidnie "przewietrzona" po tym wszystkim, co zostawił po sobie Dąbrowa. Rozgłośnia wróciła do swojego naturalnego, konserwatywnego charakteru, zaczęła służyć polskiej racji stanu, w większym stopniu nastawiła się na wartości patriotyczne i katolickie, ramówka stała się ciekawsza, doszły nowe konserwatywne audycje publicystyczne. Rafał Porzeziński był dla mnie wręcz wzorowym dyrektorem. Nawet bardzo ubolewałem nad tym, że Trójkowi dyrektorzy - zarówno Hlebowicz, jak i Świetlik - nie potrafili wziąć ze swojego Jedynkowego kolegi przykładu, jak należy solidnie "wietrzyć" radio (bo przecież Trójka w dalszym ciągu nie jest dostatecznie "przewietrzona", w odróżnieniu od dobrze "przewietrzonej" Jedynki).

    Owszem, słupki słuchalności Jedynce spadały, ale powiedzmy sobie szczerze: albo słupki słuchalności, albo wysoki poziom intelektualny programu radiowego. Nie da się pogodzić jednego z drugim. Ja wolę poziom intelektualny, a nie słupki. Wolę radio dla intelektualnej elity, a nie dla mało wymagającej masówki z mało wyszukanym gustem. A kto się tak bardzo podnieca słupkami, niech sobie posłucha na przykład RMF FM, bo tam słupki są najwyższe od wielu lat i chyba nawet wciąż rosną...

    Dziękuję z całego serca Rafałowi Porzezińskiemu za wspaniałe radio, które tworzył. To było radio, które dało się kochać, które sprawiało przyjemność słuchania, które towarzyszyło mi przez większą część dnia! To było coś wzruszającego! Szacunek za to wszystko!

    Pozostaje mi mieć nadzieję, że nowy dyrektor, który do Jedynki przyjdzie, utrzyma konserwatywny charakter Jedynki i nie będzie myślał o jak najwyższych słupkach słuchalności zamiast wysokiego poziomu programu.

    Tyle w temacie!

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia