WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Fotoedytor Wirtualnej Polski upomniany za zdjęcie hitlerowskiego orderu przy tekście o Virtuti Militari

Jerzy Jachowicz i ks. Henryk Zieliński odznaczeni przez prezydenta krzyżami Orderu Odrodzenia Polski

2017-11-11 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dziennikarz „Sieci” Jerzy Jachowicz i redaktor naczelny „Idziemy” ks. Henryk Zieliński zostali odznaczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę krzyżami Orderu Odrodzenia Polski.

Od lewej: Jerzy Jachowicz i ks. Henryk Zieliński Od lewej: Jerzy Jachowicz i ks. Henryk Zieliński

Jerzy Jachowicz otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy dziennikarskiej i publicystycznej”.

Jachowicz z tygodniem „Sieci” (poprzedni „W Sieci”) jest związany od jego debiutu rynkowego pod konie 2012 roku. Wcześniej był związany m.in. z „Dziennikiem”, „Newsweek Polska”, w latach 1989-2005 - z „Gazetą Wyborczą”. Współpracował też z radiową Trójką, we wrześniu ub.r. zaczął współpracę z Polskim Radiem 24, a w styczniu br. - z radiową Jedynką.

Był działaczem opozycji demokratycznej (NSZZ „Solidarność”), jest jednym z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce.

Ksiądz Henryk Zieliński został odznaczony Krzyżem Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi na rzecz budowania więzi społecznych i międzypokoleniowej w pracy dziennikarskiej i duszpasterskiej”.

Ksiądz Zieliński redaktorem naczelny tygodnika „Idziemy” jest od 2005 roku. Wcześniej przez dekadę był redaktorem w tygodniku „Niedziela Warszawska”.

W latach 1999-2004 był wiceprezesem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, a w 2005 roku został członkiem rady Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Autor: tw

Wiecej informacji: Jerzy Jachowicz, Henryk Zieliński Order Odrodzenia Polski, odznaczenie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia