WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Juliusz Braun odpowiada Jolancie Hajdasz na protest CMWP SDP: Pani opinia o sytuacji mediów Polsce jest rażąco jednostronna

Jolanta Hajdasz rezygnuje z kandydowania na prezesa PAP

2017-11-20 A A A KOMENTARZE: 12 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Jolanta Hajdasz zrezygnowała z kandydowania na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Prasowej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Żałuję, że tak się stało - mówi nam Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych. Jedynym kandydatem na szefa agencji pozostaje w tej chwili Roman Młodkowski.

Jolanta Hajdasz rezygnuje z kandydowania na prezesa PAP

Decyzja o tym, kto zostanie prezesem PAP, miała zapaść podczas najbliższego posiedzenia Rady Mediów Narodowych, w czwartek, 23 listopada. Jedynym pewnym kandydatem na to stanowisko od połowy października br. była Jolanta Hajdasz, szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Jej kandydaturę zgłosiła rekomendowana przez Krzysztofa Czabańskiego rada nadzorcza PAP. Kandydatka została wysłuchana, a jej wizja rozwoju PAP zdobyła przychylność członków Rady. - Uważam, że to jest kandydatura bardzo mocna i bardzo dobra dla Polskiej Agencji Prasowej - mówił nam Czabański.

Jak wynika z informacji Wirtualnemedia.pl w zeszłym tygodniu Hajdasz przesłała pismo do RMN z informacją o swojej rezygnacji. W rozmowie z nami nie chciała wyjaśniła, jakie powody stały za podjęciem tej decyzji.

- Żałuję, że tak się stało. Pani Hajdasz byłaby świetnym prezesem PAP - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański. Informuje też, że na początku tygodnia przedstawi kolejną osobę na szefa agencji, ale kto to będzie tego nie chciał zdradzić.

W tej chwili jedynym oficjalnym kandydatem na prezesa PAP pozostaje Roman Młodkowski, zgłoszony przez Juliusza Brauna.

Na początku października poprzedni prezes PAP Artur Dmochowski najpierw został zawieszony przez radę nadzorczą Polskiej Agencji Prasowej, a kilka dni później sam zrezygnował z funkcji prezesa. Pełnił ją od maja ub.r., po tym jak wygrał konkurs przeprowadzony przez radę nadzorczą, od października ub.r. zgodnie z decyzją Rady Mediów Narodowych był jednym członkiem zarządu PAP.

W połowie października Rada Mediów Narodowych na członka zarządu firmy wybrała Hannę Myjak. Obecnie obowiązki prezesa pełni Tomasz Gziński, oddelegowany tam przez radę nadzorczą.

Jolanta Hajdasz jest dziennikarką z 25-letnim stażem. Pracowała m.in. w Radiu Wolna Europa, Polskim Radiu, TVN i TVP oraz w „Przewodniku Katolickim” . Jest m.in. autorką książki „Szczekaczka czyli Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa” i filmu „Zapomniane męczeństwo” o arcybiskupie Antonim Baraniaku. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, wykładała m.in. na UAM i WSNHiD w Poznaniu, obecnie jest wykładowcą Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (druga kadencja), Zarządu Stowarzyszenia Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu oraz członek Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu.

Autor: Jacek Kowalski

Wiecej informacji: Jolanta Hajdasz, prezes PAP

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia