WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jolanta Hajdasz kandydatką na prezesa PAP, Hanna Myjak ma być wiceprezesem

Gorący temat

Wiktor Świetlik odpowiada Janowi Pospieszalskiemu: Trójka nie upycha polskiej muzyki po nocy, w prime timie jest jej 69 proc.

0

Artur Dmochowski zrezygnował ze stanowiska prezesa PAP

2017-10-12 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Zawieszony prezes Polskiej Agencji Prasowej, Artur Dmochowski, w czwartek sam zrezygnował ze stanowiska - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jako powód podał rozbieżność stanowisk z radą nadzorczą m.in. w kwestii rozwoju PAP.

Artur Dmochowski Artur Dmochowski

Dmochowski został zawieszony w pełnieniu funkcji na początku bieżącego tygodnia. Był zaskoczony, nie widział uzasadnienie dla odwołania go. - Polska Agencja Prasowa jest w stabilnej sytuacji pod każdym względem, przede wszystkim finansowym, Wyniki finansowe są najlepsze od kilku lat. Dodatkowo realizowane są reformy i działania rozwojowe - powiedział nam.

Dzisiaj Rada Mediów Narodowych miała wysłuchać jego stanowiska. Tymczasem - jak się dowiedzieliśmy - Artur Dmochowski przekazał Krzysztofowi Czabańskiemu, szefowi RMN, pisemną rezygnację ze stanowiska. Jako powód podał „rozbieżność zdań z radą nadzorczą” w kwestii wizji jej rozwoju i finansowania.

Dmochowski potwierdził nam, że zrezygnował z funkcji prezesa PAP. Pożegnał się już z pracownikami firmy.

Rada Mediów przyjęła jego rezygnację, a następnie wysłuchała dwoje kandydatów na prezesa i wiceprezesa PAP: Jolantę Hajdasz i Hannę Myjak.

Jeszcze w czwartek RMN może zadecydować o tym, kto będzie przewodniczył PAP przez kolejne 4 lata (tyle trwa kadencja prezesa).

Dmochowski kierował PAP przez półtora roku

Artur Dmochowski został prezesem PAP w maju ub.r. Wygrał konkurs na to stanowisko, a w październiku ub.r. zostało to potwierdzone przez Radę Mediów Narodowych (działającą od lipca ub.r.) . Rada mianowała go wtedy na czteroletnią kadencję i zdecydowała, że zarząd PAP będzie jednoosobowy.

Artur Dmochowski jest dziennikarzem, publicystą, historykiem i dyplomatą. W latach 80. współtworzył Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS), działał w podziemnym ruchu wydawniczym. Założył i był redaktorem naczelnym pism „Od Nowa” i „Czas Solidarności”. Po 1989 r. był redaktorem i publicystą m.in. w nowojorskim „Nowym Dzienniku”, Telewizji Polskiej i „Gazecie Polskiej”. Współtworzył kanał TVP Historia. Od 2015 roku do kwietnia ub.r. był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Autor: jk

Wiecej informacji: Artur Dmochowski, Polska Agencja Prasowa

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia