WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Artur Dmochowski, prezes PAP został zawieszony przez radę nadzorczą. Czabański: wysłuchamy argumentów obu stron

Gorący temat

„Wiadomości” chwalą się, że według badania TVP mają wyższą oglądalność od „Faktów”. Pomiar Nielsena nazywają kontrowersyjnym

13

Jolanta Hajdasz kandydatką na prezesa PAP, Hanna Myjak ma być wiceprezesem

2017-10-12 A A A KOMENTARZE: 13 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Jolanta Hajdasz jest kandydatką na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Prasowej, a Hanna Myjak - na wiceprezesa - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Obie kandydatury zaproponowała rada nadzorcza PAP. W czwartek decyzję w tej sprawie podejmie Rada Mediów Narodowych.

Jolanta Hajdasz, fot. TV Republika Jolanta Hajdasz, fot. TV Republika

Obecny prezes PAP Artur Dmochowski został zawieszony przez radę nadzorczą firmy w miniony poniedziałek. - Decyzja rady nadzorczej jest dla mnie niezrozumiała. Nie widzę żadnych przesłanek dla niej - powiedział nam wówczas Dmochowski.

W czwartek - jak zapowiedział Krzysztof Czabański - Rada Mediów Narodowych miała wysłuchać obie strony konfliktu. - Co się wydarzyło, że prezes został zawieszony? Nie wiem. Stosunkami między obiema stronami zajmiemy się na najbliższym posiedzeniu RMN. Wysłuchamy argumentów zarządu oraz rady nadzorczej i wówczas zajmiemy jakieś stanowisko - przekazał nam Czabański w poniedziałek.

Tymczasem we wtorek - jak się dowiadujemy - Czabański zapowiedział członkom RMN plan zmian w zarządzie PAP. Rada nadzorcza firmy wysunęła kandydaturę Jolanty Hajdasz (szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy SDP) na nowego prezesa, a Hanny Myjak (wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych) na wiceprezesa. - Napisałem do pana przewodniczącego, że taki sposób procedowania uważam za niedopuszczalny. I że skandalem jest, iż godzi się na takie traktowanie Rady Mediów Narodowych - mówi dla Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun, członek Rady.

W czwartek RMN zajmie się propozycją zmian kadrowych. - Możliwości są trzy: możemy odwołać obecnego prezesa i ogłosić nowy konkurs, możemy nie odwoływać go i wtedy Artur Dmochowski po trzech miesiącach wróci na to stanowisko. Trzecią opcją jest powołanie nowego prezesa podczas posiedzenia - pointuje Juliusz Braun.

Artur Dmochowski został odwołany przez radę nadzorczą PAP, której obecny skład w lutym br. zaproponował Krzysztof Czabański.

Dmochowski jest prezesem PAP od maju ub.r. Zostało to potwierdzone przez Radę Mediów Narodowych (działającą od lipca ub.r.) . Rada mianowała go wtedy na czteroletnią kadencję i zdecydowała, że zarząd PAP będzie jednoosobowy.

Jolanta Hajdasz jest dziennikarką z 25-letnim stażem. Pracowała m.in. w Radiu Wolna Europa, Polskim Radiu, TVN i TVP oraz w „Przewodniku Katolickim” . Jest m.in. autorką książki „Szczekaczka czyli Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa” i filmu „Zapomniane męczeństwo” o arcybiskupie Antonim Baraniaku. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, wykładała m.in. na UAM i WSNHiD w Poznaniu, obecnie jest wykładowcą Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (druga kadencja), Zarządu Stowarzyszenia Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu oraz członek Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu.

Artur Dmochowski jest dziennikarzem, publicystą, historykiem i dyplomatą. W latach 80. współtworzył Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS), działał w podziemnym ruchu wydawniczym. Założył i był redaktorem naczelnym pism „Od Nowa” i „Czas Solidarności”. Po 1989 r. był redaktorem i publicystą m.in. w nowojorskim „Nowym Dzienniku”, Telewizji Polskiej i „Gazecie Polskiej”. Współtworzył kanał TVP Historia. Od 2015 roku do kwietnia ub.r. był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Autor: jk

Wiecej informacji: Polska Agencja Prasowa, PAP, Jolanta Hajdasz, Hanna Myjak, Artur Dmochowski, Rada Mediów Narodowych

Komentarze (13) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia