WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Artur Dmochowski zawieszony jako prezes PAP. „Nie widzę żadnych przesłanek dla takiej decyzji”

Artur Dmochowski, prezes PAP został zawieszony przez radę nadzorczą. Czabański: wysłuchamy argumentów obu stron

2017-10-10 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Rada Mediów Narodowych w najbliższy czwartek zajmie się sprawą zawieszenia Artura Dmochowskiego w obowiązkach prezesa Polskiej Agencji Prasowej. - Będziemy chcieli wysłuchać zarówno prezesa, jak i kogoś z rady nadzorczej i znaleźć konsensus dla dalszego działania - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN.

Krzysztof Czabański, fot. Polskie Radio Krzysztof Czabański, fot. Polskie Radio

Artur Dmochowski został zawieszony w poniedziałek, o czym już wczoraj informowaliśmy. Dmochowskiego w maju ub.r. powołali na to stanowisko członkowie poprzedniej rady nadzorczej PAP. To siedmioosobowe wówczas kolegium w lutym br. zostało odwołane, a w zamian mianowano trzech nowych członków: Tomasza Gazińskiego, Macieja Świrskiego i Janusza Niedzielę, których zaproponował przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Pozostali członkowie RMN o tym, że będą głosowali nad nowym składem rady nadzorczej PAP, dowiedzieli się tydzień wcześniej.

Właśnie ten skład w poniedziałek zawiesił w pełnieniu obowiązków Artura Dmochowskiego. - Decyzja rady nadzorczej jest dla mnie niezrozumiała. Nie widzę żadnych przesłanek dla niej. Polska Agencja Prasowa jest w stabilnej sytuacji pod każdym względem, przede wszystkim finansowym, Wyniki finansowe są najlepsze od kilku lat. Dodatkowo realizowane są reformy i działania rozwojowe - mówił Dmochowski portalowi Wirtualnemedia.pl.

Tymczasem szef RMN, Krzysztof Czabański w rozmowie z nami podkreśla, że Radzie zależy na wyjaśnieniu nieporozumień na linii zarząd - rada nadzorcza PAP, zaś do tego czasu nie będzie oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

- Artur Dmochowski został wybrany w konkursie organizowanym przez poprzednią radę nadzorczą, a wtedy myśmy uznali, że nie będziemy organizować nowego konkursu. Nie było takiej potrzeby, skoro został rozstrzygnięty w maju ub. roku, czyli stosunkowo niedawno. Co się wydarzyło, że prezes został zawieszony? Nie wiem. Stosunkami między obiema stronami zajmiemy się na najbliższym posiedzeniu RMN. Wysłuchamy argumentów zarządu oraz rady nadzorczej i wówczas zajmiemy jakieś stanowisko - mówi nam Czabański.

Artur Dmochowski jest dziennikarzem, publicystą, historykiem i dyplomatą. W latach 80. współtworzył Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS), działał w podziemnym ruchu wydawniczym. Założył i był redaktorem naczelnym pism „Od Nowa” i „Czas Solidarności”. Po 1989 r. był redaktorem i publicystą m.in. w nowojorskim „Nowym Dzienniku”, Telewizji Polskiej i „Gazecie Polskiej”. Współtworzył kanał TVP Historia. Od 2015 roku do kwietnia ub.r. był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Powołanie Dmochowskiego na funkcję prezesa PAP został w październiku ub.r. potwierdzone przez Radę Mediów Narodowych (działającą od lipca ub.r.). Rada mianowała go wtedy na czteroletnią kadencję i zdecydowała, że zarząd PAP będzie jednoosobowy.

Autor: jk

Wiecej informacji: Polska Agencja Prasowa, PAP, Artur Dmochowski, Rada Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia