WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Bogdan Wasztyl dyrektorem TVP3 Kraków, Rafał Kotomski TVP3 Warszawa

Gorący temat

Snapchat pozwoli dzielić się Discover Stories poza aplikacją - poprzez linki do serwisu www

0

Rada Mediów Narodowych: Jolanta Piątek za Tomasza Dudę prezesem Radia Wrocław. Braun: nie wskazano merytorycznego powodu zmiany

2017-12-15 A A A KOMENTARZE: 15 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Rada Mediów Narodowych odwołała w czwartek Tomasza Dudę z funkcji prezesa Radia Wrocław i powołała za nią Jolantę Piątek. - To decyzja czysto polityczna i kolejny przykład zawłaszczania mediów publicznych przez PiS - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun, który jako jeden z dwóch członków RMN zagłosować przeciw zmianie prezesa.

Jolanta Piątek, fot. Radio Wrocław Jolanta Piątek, fot. Radio Wrocław

Decyzję o zawieszeniu Tomasza Dudy w obowiązkach prezesa radia podjęła w połowie listopada br. rada nadzorcza rozgłośni. Przyczyną była niemożność porozumienia między zarządem rozgłośni a jej radą. - Jesteśmy zaskoczeni tym ruchem - mówił nam tuż po ogłoszeniu zmian przewodniczący RMN Krzysztof Czabański.

Za zawieszonym prezesem ujęli się pod koniec listopada związkowcy z Radia Wrocław. - W ocenie załogi dotychczasowa współpraca rady i prezesa przebiegała harmonijnie - napisali do RMN, a jako dowód tej współpracy podali absolutorium udzielone zarządowi za 2016 rok, pozytywny wynik audytu za lata 2014-2016 czy akceptację planów finansowo - programowych na rok 2018.

Jako nową prezes rada nadzorcza wskazała Jolantę Piątek, poprzednio rzecznik KGHM Polska Miedź. To ona została w czwartek zaakceptowana przez większość członków Rady Mediów Narodowych na nową prezes Radia Wrocław. Poparli to przewodniczący Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk, a przeciw byli Juliusz Braun i Grzegorz Podżorny.

- Moim zdaniem nie wskazano żadnego merytorycznego powodu dla odwołania Tomasza Dudy przed upływem kadencji. Prezes był pozytywnie oceniany przez znaczną większość rady programowej oraz związki zawodowe działające w radiu. To decyzja czysto polityczna i kolejny przykład zawłaszczania mediów publicznych przez PiS - komentuje Juliusz Braun w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Braun podkreśla, że nową prezes Radia Wrocław powołano w pięć minut po odwołaniu poprzedniego prezesa. - Ani ja, ani Grzegorz Podżorny nie mieliśmy czasu na zgłoszenie naszych kandydatów, to skandaliczny tryb - ocenia.

Jolanta Piątek, to była dziennikarka i reporterka Radia Wrocław (w latach 1995-2016 r.), członkini rady programowej tej stacji (od marca br.) i rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź (od 2016 r.).

Autor: jk

Wiecej informacji: Radio Wrocław, Jolanta Piątek, Tomasz Duda, Rada Mediów Narodowych

Komentarze (15) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia