Przemysław Szubartowicz zamknął Wiadomo.co

Uruchomiony na początku 2017 roku serwis publicystyczny Wiadomo.co zakończył działalność - poinformował jego założyciel i szef Przemysław Szubartowicz.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

- I to już koniec. Kolejna maleńka wysepka prodemokratycznego słowa znika. Portal publicystyczny wiadomo.co - w tym kształcie, z tymi autorami, z tym twórcą i redaktorem naczelnym - został przeniesiony do historii - stwierdził Przemysław Szubartowicz w niedzielę w pożegnalnym wpisie na Wiadomo.co.

Podziękował zarówno czytelnikom, jak też publicystom współpracującym z serwisem. - Szczególnie dziękuję Cezaremu Michalskiemu, Januszowi A. Majcherkowi, Witoldowi Beresiowi, Ryszardowi Holzerowi, Krzysztofowi Łozińskiemu, miesięcznikowi „Odra”, wszystkim, o których przez nieuwagę zapomniałem, ale którzy w różnych okresach wspierali nas piórem i duchem. Dziękuję także Stanisławowi Obirkowi, dzięki któremu Zygmunt Bauman napisał specjalnie dla nas tekst na otwarcie - wyliczył.

- Powiadają, że może istnieć rosół z kury bez kury, tymczasem mistrz słowa Tadeusz Peiper napisał kiedyś: „Bo w życiu, jak w tańcu, trzeba być do pary, inaczej ognie to tylko pożary”. Czas potańczyć solo - zaznaczył Szubartowicz.

Z Wiadomo.co współpracowali przede wszystkim publicyści mocno krytyczni wobec obecnego obozu rządzącego. - Dobra Zmiana domaga się słów. Portal wiadomo.co powstał po to, by je dawać. Wmawiamy Czytelnikom, że białe jest białe, a czarne jest czarne - napisano w stopce witryny.

Przemysław Szubartowicz od 2008 do wiosny 2016 roku współpracował z Telewizją Polską, prowadził tam m.in. programy „Pryzmat” w TVP1, „Gorący temat” w TVP2 i „Konfrontacje” w TVP Info. Od 2009 do stycznia 2016 toku był też związany z radiową Jedynką (prowadził tam audycje publicystyczne), zrezygnował krótko po zmianach władz spółek mediów publicznych na podstawie tzw. małej nowelizacji ustawy medialnej.

Wcześniej pracował m.in. w „Trybunie”, publikował też w wielu innych tytułach prasowych.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Spięcie w TVP Info. Polityk PiS: nie ma pani prawa mnie wyprosić ze studia

Spięcie w TVP Info. Polityk PiS: nie ma pani prawa mnie wyprosić ze studia

Rodziny jednopłciowe głosu w polskich mediach prawie nie mają. Mówią za nich inni

Rodziny jednopłciowe głosu w polskich mediach prawie nie mają. Mówią za nich inni

Koncert kolęd w Republice. Wśród gwiazd Zenek Martyniuk, na widowni para prezydencka

Koncert kolęd w Republice. Wśród gwiazd Zenek Martyniuk, na widowni para prezydencka

Nie żyje Gabriela Andrychowicz. Była głosem Chillizet

Nie żyje Gabriela Andrychowicz. Była głosem Chillizet

CyberRescue pomoże klientom Banku Pekao uniknąć cyberoszustwa przed świętami
Materiał reklamowy

CyberRescue pomoże klientom Banku Pekao uniknąć cyberoszustwa przed świętami

Jakub Bujnik odchodzi z Wirtualnej Polski

Jakub Bujnik odchodzi z Wirtualnej Polski