WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Krystyna Pawłowicz pyta przewodniczącego KRRiT o koncesję dla Radia Wnet. „Czy polskie stacje są w Pana niełasce?”

KRRiT chce odebrać koncesję Radiu Jard II, bo zamiast treści dla dzieci dominuje w nim muzyka

2018-02-26 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o wszczęciu postępowania o cofnięciu koncesji dla białostockiego Radia Jard II (JARD). Jako powód regulator podaje rażące nieprzestrzeganie zapisów koncesyjnych.

KRRiT chce odebrać koncesję Radiu Jard II, bo zamiast treści dla dzieci dominuje w nim muzyka

Staja nadaje od 2001 roku, na częstotliwości 103,9 MHz w Białymstoku. Dostępna jest także w internecie. Właścicielem koncesji jest Jarosław Dziemian. To druga już stacja należąca do tego przedsiębiorcy: pierwszą jest nadające w Białymstoku i Bielsku Podlaskim od 1997 roku Radio Jard 89,2 FM.

Jak informuje Krajowa Rada, procedura cofnięcia koncesji została wszczęta w związku z rażącym naruszeniem przez nadawcę zapisów koncesyjnych. Charakter stacji podczas przyznawania koncesji został określony jako „wyspecjalizowany, adresowany do dzieci i młodzieży, służący ich rozwojowi intelektualnemu, budowaniu prawidłowych relacji z otoczeniem (dom, szkoła, grupa rówieśnicza) i zabawie”. Tego typu treści miały stanowić łącznie nie mniej niż 70 proc. czasu emisji. Tymczasem radio skupia się na nadawaniu muzyki, co stać ma w sprzeczności z zapisami koncesyjnymi.

Z raportu Radio Track Millward Brown wynika, że w drugiej połowie 2017 roku udział Radia Jard II pod względem słuchalności w Białymstoku wyniósł 0,3 proc.

Autor: jk

Wiecej informacji: Radio Jard, koncesja, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia