WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polskie Radio Rytm zmieni się w Polskie Radio Chopin - jest zgoda KRRiT

KRRiT wszczęła procedurę odebrania koncesji Radiu GO FM

2017-10-06 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała w czwartek o przyznaniu dwóch koncesji lokalnym rozgłośniom radiowym. Nie zgodziła się jednak, by Radio GO FM zmieniło nazwę na Vox FM i wszczęło procedurę cofnięcia koncesji nadawcy - Grupie Radiowej Time.

KRRiT wszczęła procedurę odebrania koncesji Radiu GO FM

Nowe koncesje dostała spółka Radio Eska - na nadawanie programu Eska Kraśnik, (w Kraśniku, na fali 92,8 Fm), oraz Agencja Radiowo-Telewizyjna Fama na nadawanie w Opolu Radia Fama (fala: 99,1 Fm). Obie rozgłośnie mają nadawać programy o charakterze uniwersalnym, a także „audycje słowno - muzyczne poświęcone tematyce lokalnej”. Obligatoryjne są własne lokalne dzienniki i publicystyka, poświęcone lokalnym problemom.

Krajowa Rada nie wyraziła natomiast zgody na zmianę nazwy gorzowskiego Radio GO na Vox FM. Podjęła też uchwałę o wszczęciu postępowania w sprawie cofnięcia koncesji nadawcy (spółka Time, należąca do Grupy ZPR Media). Oficjalnie nie podano przyczyny. Nam udało się jednak ustalić nieoficjalnie, że na zmianę nazwy nie zgadza się inny podmiot, zgłaszający do niej prawa.

Gorzowska rozgłośnia, która zaczęła nadawanie w 2015 roku, od samego początku zaczęło współpracę z Grupą Radiową Time. Radio zasięgiem obejmuje miasto i gminę Gorzów Wielkopolski oraz takie miejscowości jak Bogdaniec, Deszczno, Kłodawę, Krzeszyce, Lubiszyn, Santok, Skwierzynę, Zwierzyn.

Współpraca opierała się od początku na ofercie przedstawionej przez Time stacjom lokalnym podczas spotkania w Mszczonowie 24 lutego 215 r. Wcześniej (w 2015 r.) z takiej oferty skorzystało Radio Września.

W kwietniu br. Andrzej Adamczyk, założyciel i prezes rozgłośni, sprzedał swoje udziały Grupie Radiowej Time, zachowując fotel prezesa. Od kwietnia nowy właściciel starał się o zmianę nazwy radia na Vox FM, a Adamczyk został dyrektorem muzycznym sieci Radio Plus.

Autor: jk

Wiecej informacji: KRRiT, Radio GO FM, Vox FM

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia